تاريخ: 1394/4/9
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

رهبر انقلاب در دیدار رمضانی سران قوا و مسئولان و مدیران ارشد نظام، طی بیاناتی با تشریح صریح خطوط قرمز هسته‌ای ایران، تأکید کردند: تحریم‌های اقتصادی، مالی و بانکی باید فوراً هنگام امضای موافقتنامه لغو شود.

رئیس انجمن کاتالیست ایران گفت: هفته گذشته از سه شرکت اکسنس فرانسوی، شرکت UOP که هلندی و آمریکایی است و شرکت زئوکم آلمانی نمایندگانی به ایران آمدند و با تجار ایرانی و مصرف کنندگان عمده کاتالیست در کشور لابی کردند و جلساتی گذاشتند.

مسئول بسیج مهندسین صنعتی با اشاره به اینکه کلینیک صنعت یاور و برطرف‌کننده مشکلات صنعت کشور است، گفت: این مجموعه به عارضه‌یابی صنایع کشور پرداخته و برای رفع مشکلات موجود در صنعت کشور تلاش می‌کند.

سردار نقدی با اشاره به اینکه امروز درگیر یک جنگ اقتصادی هستیم، گفت: جنگ اقتصادی مسئله‌ای بسیار فراتر از تحریم‌هاست که دارای ابعادی چون کاهش قیمت نفت، فرار مغز‌ها، وجود دمپینگ‌های مخرب برای زمین زدن صنعت مولد، خرید برخی از افراد و عناصر صنعتی و وارد کردن آن‌ها در جرگه واردکنندگان، دادن رشوه‌های کلان برای وارد کردن کالاها به ایران و قاچاق کالا است.

این روزها توصیه به خرید کالای ایرانی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داغ شده است، در این گزارش مروری بر ۶۰ بیان امام خامنه‌ای در سالهای اخیر در حمایت و توصیه به خرید کالای ایرانی داریم.

اخبار روز
نشریه فورچون معرفی کرد:

نشریه آمریکایی فورچون هرساله فهرست معروفی با عنوان فورچون جهانی 500 (Fortune 500) دارد که در آن 500 ابر شرکت فعال جهان در حوزه فناوری اطلاعات IT را با روش های مختلف و از جمله محاسبه درآمد سالانه رتبه بندی می کند. این نشریه بتازگی فهرست 15 شرکت از پردرآمدترین ها در حوزه آی تی را معرفی کرد که شرکت اپل در صدر آن قرار دارد.

هواپیمای خورشیدی 'سولار ایمپالس' دومین تلاش برای پرواز بر فراز اقیانوس آرام که یک رکورد تازه خواهد بود را شروع کرد.

زمانی که منافع امنیتی کشورمان درباره پروتکل الحاقی سؤالاتی را پیش رویمان مطرح می‌سازد، یکی از پاسخ‌ها همیشه این است که ۱۲۵ کشور آن را اجراء‌ می‌کنند، کشورهایی که آنها نیز به مانند ایران دارای ملاحظات امنیتی هستند.

وزیر صنعت‌:

وزیر صنعت، معدن و تجارت از ارائه فهرست جدیدی شامل ۲۱۸ قلم کالای تولید داخل به هیأت دولت خبر داد و گفت: در صورت تصویب این فهرست، از واردات این کالاها توسط دستگاه‌های دولتی و یا پیمانکاران آنها جلوگیری خواهد شد.

اطلاعات اعضای شورای عالی فضای مجازی کشور درباره پروژه عظیم شبکه ملی اطلاعات کمتر از رییس سازمان فضای مجازی چین است؟

دومین دوره جشنواره موبایل شریف توسط دانشکده مهندسی برق با همکاری بازار اندرویدی مایکت در روزهای 1 و 2 مهرماه سال جاری در محل دانشگاه شریف برگزار می‌شود.

چشم‌بادامی‌ها بعد از هجوم به بازار پوشاک، موبایل و کالاهای مصرفی، این‌بار پاپوش‌های رنگین بنجل برای ایرانی‌ها درست کرده و صنعت کفش ایران در آستانه تعطیلی قرار گرفته است.

پایگاه داده های معدنی جهان ایران را از نظر ارزش تولید کل مواد معدنی در جایگاه هشتم معرفی کرد.

افشای ابعاد جدیدی از پرونده کرسنت/۱

«ع.ت» دلال ایرانی احیا کننده قرار داد کرسنت حدود ۲ سال است که از کشور خارج و در دبی ساکن شده است و با برخی از مقامات و مسئولان ایرانی در ارتباط است.

اختراع دستگاه غبار سنج لیزری غیر تماسی توسط مخترع جوان ایرانی موجب صرفه‌جویی سالانه ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون دلاری در صنعت نفت کشور شد.

تحلیل فریدون عباسی از داده‌ها و ستانده‌های هسته‌ای در واپسین روزهای مذاکرات

رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی شرایط تحریم فعلی کشور را ناشی از اقدامات دولت اصلاحات در سال 83 می‌داند و تاکید دارد تحریم‌ها و قطعنامه‌های شورای امنیت به دلیل خبط سال 83 است و آژانس هیچ مشکلی با فعالیت سازمان از 84 تا 92 نداشته است.

در جلسه شورای سیاست‌پژوهی مرکز ملی فضایی مطرح شد

رئیس مرکز ملی فضایی ایران از برنامه‌های مرکز ملی فضایی برای تدوین برنامه 5 ساله ششم و برنامه افق 1404 و آغاز به کار مجدد فعالیت‌های شورای‌عالی فضایی و دبیرخانه آن خبر داد.

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها