تاريخ: 1395/3/10
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: هدف دشمن از نفوذ زمینه‌سازی برای تهی شدن نظام از عناصر درونی قدرت است.

معرفی اجمالی طرح پایش صنعت از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور مسئولین بسیج مهندسین صنعتی کشور برگزار شد.

فرمانده معظم کل قوا فرمودند: آینده‌ی انقلاب متعلق به شما است و شما هستید که باید این تاریخ را با عزت حفظ کنید و بدانید در آینده، خرمشهرها در پیش است؛ البته نه در میدان جنگ نظامی، بلکه در میدانی که ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد و برعکس آبادانی نیز به‌دنبال دارد اما از جنگ نظامی سخت‌تر است.

سازمان بسیج مهندسین صنعتی با همکاری نهادهای دولتی ذیربط طرح پایش صنایع را با هدف احیای تولید به اجرا در خواهد آورد.

بیشک تمدّن اسلامی میتواند وارد میدان شود و با همان شیوه‌ای که تمدّنهای بزرگ تاریخ توانسته‌اند وارد میدان زندگی بشر شوند و منطقه‌ای را - بزرگ یا کوچک - تصرّف کنند و برکات خود یا صدمات خود را به آنها برسانند، این فرآیند پیچیده و طولانی و پُرکار را بپیماید و به آن نقطه برسد.

اخبار روز

آزمایش تحویل گیری توربین ملی با عنوان تجاری «IGT25» با موفقیت در یکی از ایستگاههای تقویت فشار گاز کشور به پایان رسید و ایران به طور رسمی به جمع پنج کشور دارای دانش فنی طراحی و ساخت این نوع توربین پیوست.

شرکت FEI اولین میکروسکوپ الکترونی عبوری ولتاژ پایین با قدرت تفکیک بالای خود را به دانشگاه اولم در آلمان فروخت. این میکروسکوپ با ولتاژ 20 تا 80 Kev کار می‌کند و امکان تصویربرداری با قدرت تفکیک آنگسترومی با این میکروسکوپ فراهم است.

در یک شرکت دانش بنیان ایرانی؛

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت ربات کارتزین شدند که علاوه بر استفاده در صنعت می توان از آن در آزمایشگاههای دانشگاهها برای آموزش بهره برد.

با وجود تأکید دولت بر بهبود شرایط اقتصادی کشور، آمارهای منتشر شده نشان دهنده کاهش ۱۱.۵ درصدی میزان اشتغال‌ مجوزهای صنعتی صادر شده و افت ۱۴.۲ درصدی جواز تأسیس واحد صنعتی در سال ۹۴ نسبت به ۹۳ است.

یک شرکت تولید کننده اکسید آهن حاوی نانوحفره، اعلام کرده است که محصولات این شرکت برای زدودن ترکیبات سمی از آب بسیار مناسب است. عملکرد این نانوجاذب در یک دقیقه از عملکرد 24 ساعته دیگر جاذب‌ها بهتر است.

گامی برای رفع نیاز صنعت

محققان دانشگاه فردوسی مشهد و یکی از شرکت‌های داخلی طی یک پژوهش مشترک آزمایشگاهی، نانوجاذبی را مورد آزمایش قرار داده‌اند که قادر است فلزات سنگین را از محیط خاک به‌ طور مؤثر جذب کند.

بررسی وضعیت تولید علم نانو ایران در سال 2016؛

رییس بخش علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شیراز با بیان این که ایران با تولید 2 هزار و 431 مقاله رتبه ششم جهان را در حوزه نانو فناوری کسب کرده است، گفت: متوسط تعداد استناد به هر مقاله از جمهوری اسلامی ایران در سال 2014 میلادی 4.7 و تعداد ثبت اختراعات محققان ایرانی در دفتر ثبت آمریکا در سال 2015 میلادی 13 اختراع بوده است.

انقلابی به روش فیبر نوری؛

محققین آلمانی موفق به ثبت رکوردی جدید در داده ها به صورت بی سیم شدند.

چرخ یکی دیگر از مجموعه های داخلی ایستاد؛

امروز زنگ تعطیلی یکی دیگر از کارخانه های تولید کاشی بروجرد "کاشی جم" به صدا درآمد و 120 کارگر دیگر از کار بیکار شدند و این کارخانه هم در صف کارخانه های تعطیل قرار گرفت.

۷ سالگی کلنگ‌زنی پالایشگاه لرستان؛

پروژه پالایشگاه لرستان با قدمت بیش از ۷ سال دو دولت را تجربه کرده اما همچنان به‌جای نفت، «وعده» پالایش می‌کند و این روزها زمین آن تبدیل به چراگاه برای چرای دام‌های منطقه شده است.

روس‌اتم خبر داد

ایران و روسیه قصد دارند مرکز غنی‌سازی فردو را به تأسیسات تولید ایزوتوپ سنگین تبدیل کنند.

"بازار انرژی و شناسایی فرصت های بدست آوردن بازار" از محوری ترین مباحث یازدهمین همایش بین المللی انرژی ایران است که قرار است در طول دو روز برگزاری این همایش در ۶ قالب به بحث گذاشته شود.

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها