تاريخ: 1394/5/8
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

در این‌ بین، آنچه از همه تلخ‌تر است، از کار افتادن هسته رآکتور آب‌سنگین اراک با بتن است. بر اساس بند سوم ماده دوم پیوست اول، هسته یا دیگ رآکتور اراک، می‌بایست برای اطمینان طرف غربی از عدم استفاده میله‌های سوخت، با بتن پر شود.

مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز عید فطر تاکید کردند: چه این متن تصویب بشود و چه نشود، به حول و قوّه‌ی الهی، اجازه‌ی هیچ‌گونه سوءاستفاده‌ای از آن داده نخواهد شد؛ اجازه‌ی خدشه‌ی در اصول اساسی نظام اسلامی به کسی داده نخواهد شد.

سالیان بسیاری است که درختان بلوط سایه‌گسترند و دامن خود را بر خاک گسترانده‌اند و سایبان رهگذران خسته بوده‌اند اما امروز درختان بلوط زاگرس حال خوشی ندارند و از ناملایمات روزگار در رنج بسیارند.

مذاکرات ایران و 1+5 در وین در حالی ادامه دارد که شواهد نشان می دهد تلاش همزمان و موازی آمریکا برای رسیدن به توافق نهایی و حفظ زیرساخت تحریم ها علیه ایران، دورنمای مبهمی را درباره سرنوشت این مذاکرات طولانی ایجاد کرده است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه را ابلاغ کردند.

اخبار روز
دور تازه رکود، تعطیلی کارخانه‌ها و اخراج کارگران

۱۰ماه حقوق معوق کارگران معدن زغال سنگ آق دربندسرخس،یک سال حقوق معوق کارگران س‌ها طب،تعطیلی کارگاه های چرم مشهد ،ورشکستگی کارخانه وحقوق معوقه کارگران مشهد نخ بیانگر وضعیت تولید در کلان شهر کشور است.

در حالی وزارت نفت با واردات بنزین‌های پاتیلی، جیب‌ دلال‌ها را از سرمایه‌های کشور پر می‌کند که با توجه به امکانات موجود می‌توان بنزین مورد نیاز کشور را در داخل تولید کرد.

محققان دانشگاه صنعت نفت آبادان با حمایت شرکت واکنش صنعت پارت، اثر استفاده از نانوذرات آئروژل را در ساختار پوشش‌ها بررسی کرده‌اند. در این طرح یک نمونه‌ی آزمایشگاهی از پوششی برپایه‌ی رزین اپوکسی تولید شده که افزون بر خاصیت عایق حرارتی، از خواص ضد خوردگی مناسبی نیز برخوردار باشد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی خبر داد؛

سردار نعمان غلامی حضور کارکنان سازمان بسیج مستضعفین در اردوی جهادی یک هفته ای را داوطلبانه و غیر اجباری خواند و گفت: این برنامه ریزی به درخواست خود کارکنان صورت گرفته و اجباری برای شرکت در آن وجود ندارد، با این وجود برآورد ما این است که به جز عزیزانی که ممکن است با برخی مشکلات یا گرفتاری های شخصی روبرو شوند، تقریبا همه کارکنان در این اردوها شرکت خواهند کرد.

جزئیاتی درباره تخریب صنعت بومی ایران؛

در این‌ بین، آنچه از همه تلخ‌تر است، از کار افتادن هسته رآکتور آب‌سنگین اراک با بتن است. بر اساس بند سوم ماده دوم پیوست اول، هسته یا دیگ رآکتور اراک، می‌بایست برای اطمینان طرف غربی از عدم استفاده میله‌های سوخت، با بتن پر شود.

نخستین فضاپیمای سرنشین دار ایرانی روز گذشته در موزه علم و فناوری رونمایی شد.

بیانیه کانون دانش پژوهان نخبه پس از دیدار و اهدای مدال‌های المپیادهای علمی به رهبر انقلاب:

فرزندان معنوی شما در کانون دانش پژوهان نخبه، راه اندازی کارخانه های غنی سازی انسان هایی را دنبال می کنند که از دل این امت جوشیده و نرم افزاری کاملا اسلامی و بومی دارند؛ باشد که به فضل الهی چرخ سانتریفیوژهای حقیقی انقلاب بچرخد و انسان های غنی شده در طراز اسلام انقلابی نسل به نسل متولد گردند و راه شهدای هسته ای را همیشه مفتوح نگه دارند.

ششمین کنفرانس بین‌المللی نانوساختارها (ICNS6) به همت دانشگاه صنعتی شریف ۱۷ تا ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۴ (‏7 الی 10 ‏مارس 2016‏) در جزیره کیش برگزار می‌شود‎.

ستاد ویژۀ توسعۀ فناوری نانو با هدف افزایش کیفیت علمی و کاربردی پایان‌نامه‌های دانشجویی، برنامه «حمایت گام به گام از پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی» را به اجرا گذاشته است. در این برنامه مقدار حمایت تشویقی هر پایان‌نامه متناسب با دستاوردهای آن است.

از سوی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت:بر اساس مصوبه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک از این پس صندوق می تواند برای حمایت از صنایع کوچک تا سقف سی میلیارد ریال ضمانت نامه صادر کند.

رییس پژوهشگاه فضایی ایران:

رییس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: اصلی‌ترین محور برنامه ششم توسعه این پژوهشگاه طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره مخابراتی بومی است.

همزمان با ورود بزرگترین تجار غربی به ایران

همزمان با ورود بزرگترین توربین سازان جهان و تجار غربی به ایران برای به دست گرفتن بازار کشورمان، نخستین توربین تمام ایرانی آماده بهره برداری شد.

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها