تاريخ: 1393/12/13
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

عضو ارشد اندیشکده شورای روابط خارجی و کارشناس سابق وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در یادداشتی در واشنگتن پست نوشت: ایران دستاوردهای فعلی خود را مرهون نبوغ رهبر عالی این کشور است.

در بسیاری از موارد دولت‌ها وقتی به وعده‌های خود نتوانستند عمل کنند راحت‌ترین کار برای آنان این بود که ادای اپوزیسیون را درآوردند، این کار در دولت قبل شد، در دولت قبل از قبل هم انجام شد و در این دولت هم انجام می‌شود، این کار مسئولانه نیست، همه مشکل دارند، اینکه رؤسای سه قوه می‌گویند نمی‌گذارند، به این معنی است که یا مردم یا دیگران نمی‌گذارند، همه مقصرند به‌جز مسئولان سه قوه.

دکتر محمداسماعیل کفایتی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص تحقق برنامه‌های اقتصادمقاومتی، گفت: تغییر نگاه‌ها از مصرف‌گرایی به تولید و کار آفرینی و محور قرار گرفتن تولید، از پایه های اساسی تحقق فرمان رهبری است.

پنجم اسفندماه، روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندسی بر مهندسان بسیجی مبارک باد.

روحانی نرخ تورم بهمن‌ماه را صفر درصد اعلام کرد! وی این خبر را روز گذشته در همایش روز ملی مهندسی اعلام کرد.

اخبار روز
گزارشی از ساخت رایانه‌های ابرهوشمند

در حال حاضر محققان ETH Zurich در حال همکاری با آی بی ام برای ساخت اولین رایانه مبتنی بر ممریستور هستند؛ رایانه‌ای شبیه به مغز با توان تصمیم گیری و یادگیری.

مدیر عامل اولین طرح فولادی واگذار شده اعلام کرد

با لغو مجوز ۵ میلیون تنی واحد گندله سازی فولاد بافق اولین طرح واگذار شده فولاد سازی به بخش خصوصی در آستانه تعطیلی قرار گرفت.

با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر نیرو و وزیر صنعت، معدن و تجارت از نخستین ژنراتور ۲۵ مگاواتی ساخت ایران رونمایی شد.

استادیار موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی:

استادیار مؤسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی با اشاره به اینکه مجازات های تخلفات تعزیراتی باید بازدارنده باشد گفت: مجازات هایی که در حال حاضر برای متخلفان در نظر گرفته می شود نه تنها تأثیر ندارد بلکه برخی اوقات موجب تکرار جرم می شود.

در مصاحبه رویترز با رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام شود:

رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با رویترز افزود: «در حقیقت اگر ایران آماده توافق با این مسئله باشد که برنامه هسته‌ای خود را حداقل به مدت 10 سال در سطح فعلی حفظ کند و بخش‌هایی از آن را از سطح فعلی کاهش دهد و ما شاهد موافقت ایران با این شرایط و نیز اقدامات قابل تایید باشیم»

عضو ارشد اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا:

عضو ارشد اندیشکده شورای روابط خارجی و کارشناس سابق وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در یادداشتی در واشنگتن پست نوشت: ایران دستاوردهای فعلی خود را مرهون نبوغ رهبر عالی این کشور است.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی قزوین خبر داد

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی، عمران و معماری استان قزوین از برگزاری کارگاه آشنایی با فناوری نانو در صنعت ساختمان در این استان خبر داد.

مصطفی حسین بیکی، دانشجوی دکترای شیمی تجزیه دانشگاه تهران و محقق طرح اظهار کرد: سلولز زانتات کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد که از مهم ترین آنها می توان به کاربرد برای شناورسازی فلزات در سنگ معدن های استخراج شده اشاره کرد. این سلولز اصولاً در ابعاد میکرو مورد استفاده قرار گرفته است. به منظور افزایش کارایی این ترکیب، در این طرح تلاش شده تا نانوکامپوزیت سلولز زانتات ساخته شود.

قائم مقام سابق شرکت ملی نفت در نامه‌ای به رئیس جمهور مطرح کرد

نه شورای عالی امنیت ملی، نه سازمان برنامه و بودجه، نه شخص معاون اول و نه سایر نهادها اشرافیت مطلوبی بر صنعت نفت ندارند و نمی‌توانند نظارت عالیه‌ای بر نفت داشته باشند لذا با توجه به نقش بین المللی و مهم صنعت نفت پیشنهاد می‌شود کارگروهی تخصصی و فنی برای نظارت بر کار وزارت نفت تشکیل شود تا وضعیت از حالت فعلی وخیم‌تر نشود.

معاون اجرایی قطب علمی معماری اسلامی:

خانه سنتی که دارای حیاط مرکزی بود، دیگر قابل تحقق نیست و عصر این نوع خانه تمام شده است اما در این چند ده سال اخیر الگوهایی از خانه شکل گرفت به نام "خانه ویلایی". خانه ویلایی، خانه سنتی نیست، اما بهتر از مجتمع‌های مرتفع است، که آن نیز برای اکثریت تحقق ناپذیر است، لذا وقتی بحران تهیه مسکن در زندگی جوانان مشاهده می‌شود و دستیابی به خانه‌های ویلایی برای آنان محقق نیست از این سطح هم پایین‌تر آمده و می‌گوییم آپارتمان‌ها را اسلامی-ایرانی کنیم.

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از اجرای سهمیه‌بندی سوخت گازوئیل از اول اردیبهشت سال آینده خبر داد و گفت: تا سال ۹۵ همه ناوگان حمل و نقل عمومی مجهز به سامانه هوشمند می شود.

در دانشگاه شهید بهشتی؛

پژوهشگران ایرانی طرحی پیشنهاد داده اند که قادر به افزایش سرعت پردازش داده‌ها و ذخیره‌ اطلاعات دیجیتالی است.

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها