تاريخ: 1398/6/1
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

ایجاد هیئت های اندیشه ورز و رصدگر در بسیج الزامیست

سردار فرهادی در نشست مجمع بسیج مهندسین صنعت؛

ایجاد هیئت های اندیشه ورز و رصدگر در بسیج الزامیست

تاريخ: 21/10/1396
کد خبر: 65261
بسیج هنوز با حد اعلای خود فاصله دارد.بدین منظور طرحی به نام طرح اعتلای بسیج برای پاسخگویی به مطالبات حضرت آقا نوشته شد و محضر معظم له تقدیم گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مهندسین صنعتی، سردار فرهادی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد اعتلای بسیج در عرصه های مختلف همچون علم، دفاع، خدمات رسانی و ... بیان کردند بسیج هنوز با حد اعلای خود فاصله دارد.بدین منظور طرحی به نام طرح اعتلای بسیج برای پاسخگویی به مطالبات حضرت آقا نوشته شد و محضر معظم له تقدیم گردیدکه ایشان در دیدار با سردار غیب پرور اعلام کردند تقسیم بسیج به دو بخش تحول درونی و اثربخشی بیرونی کار خوبی است ولی دغدغه اصلی ما درون بسیج است.

معاون راهبردی سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به مفهوم اعتلای بسیج بیان کردند اعتلای بسیج عبارتست از تعالی و رفعت بسیج در عرصه های مورد نیاز انقلاب اسلامی از طریق ارتقای حضور سازمان یافته مردم با ویژگی هایی همچون روحیه انقلابی، جذب حداکثری، انسجام فکری، عمل خالصانه بهنگام و به اندازه، بصیرت و دشمن ستیزی، خدمتگزاری و مطالبه گری، جریان سازی، الگوسازی و امید آفرینی که 9 محور بنیادی برای این تحول پیش بینی شده است که عبارتند از:

1.استناد به منظومه فرمایشات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به عنوان سند معماری بسیج

2.تشکیل هیئت های اندیشه ورز و رصدگر بسیج برای تولید محتوا، خلاقیت و آینده نگری

3.ایجاد روند پژوهشی در حرکت بسیج برای آسیب شناسی مستمر و اولویت بندی ماموریت ها و اقدامات

4.ایجاد هم افزایی، توانمند افزایی و مهارت افزایی همه جانبه بسیج اقشار و متخصصین

5.نهادینه کردن روحیه انقلابی گری و مطالبه گری در بسیج و بسیجیان بر اساس ارزش های انقلاب اسلامی

6.مهار و جلوگیری از نفوذ فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی دشمن

7.ظرفیت سازی برای جذب و فراگیری بسیج

8.الگو سازی و مرجع سازی بسیج در عرصه های گوناگون زندگی مردم

9.امیدآفرینی بسیج برای آحاد مردم و دستگاه های نظام و بیمناکی دشمن

سردار فرهادی با بیان اینکه هدف از اعتلای بسیج نقش آفرینی اثربخش بسیج در مراحل و عرصه های مورد نیاز انقلاب اسلامی با تحقق مردم سالاری دینی  است بیان کردند برای اعتلای بسیج امکان پیچیدن نسخه واحد نیست، باید هیئت های اندیشه ورز برای اعتلای بسیج تشکیل شود.

وی با بیان اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری هدف کمی در تحول درونی بسیج تشکیل مجموعه 8 میلیونی مومن انقلابی پای کار می باشد عنوان کردتحقق این هدف الزاماتی دارد که اولین آن ایجاد هیئت های اندیشه ورز به منظور تولید فکر و محتوا می باشد.بدین جهت تمامی اقشار و همچنین بسیج مهندسین صنعتی و تمامی زیرمجموعه هایش نیازمند هیئت اندیشه ورز می باشند.

هیئت های اندیشه ورز باید دارای دو ویژگی باشند؛ اول اینکه اهل فکر باشند یعنی در موضوع مربوط به خودشان صاحب نظر و تخصص باشند، دوم اینکه به نظام، انقلاب و پیشرفت مردم و کشور اعتقاد و التزام داشته باشند.سیاست جدید بسیج بر این مبناست که نهاد های مردمی که تکیه شان بر سپاه و بسیج است را راه ااندازی و تقویت کند، بسیج هدف غایی نیست بلکه ابزاریست برای تقویت مردم سالاری دینی، هدف غایی پیشرفت و سربلندی نظام اسلامی است.

دومین الزام برای تحول درونی بسیج تشکیل گروه های رصدگر می باشد که متاسفانه هنوز کاری در این زمینه صورت نگرفته است. گروه رصدگر وظیفه دارد بررسی بکند که اقدامات انجام شده تا چه حد دارای اثربخشی بوده و اهداف بسیج را تامین کرده است.

سردار فرهادی در آخر ضمن تاکید بر اهمیت نقش بسیج مهندسین بیان کردند بسیج مهندسین صنعتی باید در عرصه های علم و فناوری، عرصه های فرهنگی خاص جامعه مهندسین، عرصه معضلات اجتماعی همچون بیکاری و طلاق، عرصه سیاست، عرصه فضای مجازی، عرصه خدمات رسانی و محرومیت زدایی، عرصه اقتصاد مقاومتی، عرصه دفاعی و عرصه امنیتی ایفای نقش بکند.کار مجمع بسیج مهندسین صنعتی برنامه ریزی برای پیشرفت صنعت کشور می باشد که از آن به عنوان اثربخشی بیرونی میتوان یاد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها