تاريخ: 1401/7/12
ساعت:
جستجو:

برگزاری مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران اولین کار سوق فناوری لیزر و کوانتوم

به همت مرکز بسیج سازمان انرژی اتمی ایران صورت گرفت

برگزاری مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران اولین کار سوق فناوری لیزر و کوانتوم

تاريخ: 16/4/1400
کد خبر: 99653
این مراسم با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، وزیر آموزش و پرورش، جانشین سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن، تعدادی از معاونین و مدیران صنعت هسته‌ای و جمعی از دانش‌آموزان و برگزیدگان سمپاد در سالن خوارزمی سازمان انرژی اتمی ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن، مراسم تقدیر از دانش‌آموزان، اساتید و عوامل اجرایی اولین کار سوق فناوری لیزر و کوانتوم با حضور دکتر علی‌اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، تعدادی از معاونین و مدیران صنعت هسته‌ای و جمعی از دانش‌آموزان و برگزیدگان سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان(سمپاد) در سالن خوارزمی سازمان انرژی اتمی ایران برگزار شد.

در این مراسم رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن قدردانی از عوامل اجرایی دومین دوره مسابقات نوآوری‌های صنعتی سازمان بسیج مهندسین و اقدامات انجام‌شده توسط دانش‌آموزان استعدادهای درخشان در حوزه لیزر و فناوری کوانتومی، اظهار داشت: از مجموعه عزیزان پایه‌گذار این حرکت مبارک تشکر می‌نمایم؛ شما عزیزان با ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان و آینده‌سازان این کشور به حرکت علمی شتاب بخشیدید و بسیار خوشحالم که این نهال‌ها کاشته شده است.

دکتر صالحی ادامه داد: مفاهیم علمی باید از درون مدارس و آموزش و پرورش به دانشگاه‌ها رسانده شود؛ تزریق مفاهیم علمی باعث بینش عمیق و چشم‌انداز وسیع دانش آموزان و دانشجویان در ابتکار و نوآوری خواهد شد. در حوزه فکری و لزوم نوآوری لازم است که چارچوب‌های تعریف‌شده کنار گذاشته شود و دانش‌آموزان از محدودیت خارج شوند و شجاعت در تصمیم‌گیری‌ها لحاظ گردد و ایده‌های جدید بدون قید مطرح شود.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت ایده پردازی و حضور دانش‌آموزان درصحنه‌های علمی، بیان کرد: دانش‌آموزان با فکری باز و با قدرت هرچه بیشتر در حوزه‌های علمی فعالیت داشته باشند و باید آینده درخشان این کشور به دست این افراد شکل بگیرد.

در ادامه این مراسم محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش نیز از عوامل اجرایی این اقدام پسندیده علمی قدردانی کرد و اظهار داشت: خدا را شکر می‌کنم در چنین اجتماع ارزشمندی حضور دارم؛ از عزیزان برگزارکننده این همایش، علی‌الخصوص سازمان انرژی اتمی ایران و دکتر صالحی که از مفاخر این سرزمین هستند قدردانی می‌نمایم. با توسعه و ترویج این‌گونه اقدامات ارزشمند انشاءالله شاهد نتایج درخشانی در حوزه علوم و فناوری نوین خواهیم بود و خداوند متعال در ادامه این مسیر یاورتان است.

در پایان این مراسم از دانش‌آموزان استعداد درخشان، دبیران، اساتید و عوامل اجرایی و علمی برگزاری اولین کار سوق فناوری لیزر و کوانتوم با اهدا تقدیرنامه تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین