تاريخ: 1401/3/5
ساعت:
جستجو:

تبلور همدلی و همکاری چند نهاد ملی جهت اجرای طرح جهاد روشنایی

تبلور همدلی و همکاری چند نهاد ملی جهت اجرای طرح جهاد روشنایی

تاريخ: 31/2/1397
کد خبر: 68614
مهندس طارمی مشاور وزیر نیرو: با استقبال فرماندهان ارشد سازمان بسیج و با پیگیری‌های صورت گرفته طرح جهاد روشنایی در سال ۹۷ به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی سازمان بسیج در کشور اجرا خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، مهندس داوود طارمی مشاور وزیر و مسئول مرکز بسیج وزارت نیرو گفت: با استقبال فرماندهان ارشد سازمان بسیج و با پیگیری‌های صورت گرفته طرح جهاد روشنایی در سال ۹۷ به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی سازمان بسیج در کشور اجرا خواهد شد.

مشاور وزیر نیرو با تاکید بر اینکه براساس این طرح سه مسئله کلان کشور مورد توجه قرار گرفته است، عنوان کرد: مشکل رشد روز افزون مهاجرت روستاییان به شهر‌ها به دلیل درآمد کم و ناپایدار، نیاز روز افزون به توسعه تولید برق تجدید‌پذیر با مشارکت بخش خصوصی و همچنین نیاز به منابع مالی و مشاغلی با سرمایه‌گذاری کم و درآمد مطلوب و مستمر برای مناطق کم‌برخوردار از مسائلی است که در این حوزه مطرح و راه‌حل‌های مربوط به آن نیز طراحی شده است تا بتوان از طریق آن همزمان برای حل مشکلات فوق اقدام کرد.

وی تصریح کرد: بر اساس این طرح که تبلور همدلی و همکاری چند نهاد در سطح ملی از جمله وزارت نیرو، سازمان بسیج، بانک‌های عامل و ... برای حل مشکلات فوق می‌باشد راهکاری اندیشیده شده است که در قالب آن با استفاده از وام‌های توسعه روستایی که از طریق بانک‌های عامل فراهم خواهد شد می‌توان نسبت به احداث نیروگاه‌های کوچک در محل منازل مسکونی روستاییان در مناطق کم‌برخوردار اقدام نمود.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو تاکید کرد: در این صورت روستاییان با اشتغال به نیروگاه‌داری و فروش برق تولیدی نیرو‌گاه‌های خود در قالب طرح تشویقی وزارت نیرو در خصوص خرید تضمینی برق تجدید‌پذیر برای مدت ۲۰ سال، ضمن باز پرداخت تسهیلات از محل فروش برق، از یک درآمد نسبتاً خوب و مستمر بهره‌مند شده و با عزت به فعالیت بیشتر در محیط روستا پرداخته تا زندگی بهتری را برای خود و فرزندانشان بسازند.

مشاور وزیر نیرو افزود: این فرایند در بطن خود بسیاری از مشکلات و معضلات اقتصادی و اجتماعی ناشی از مهاجرت به شهر‌ها را مرتفع می‌سازد و در پی آن توسعه منابع خورشیدی نیز با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

طارمی در پایان گفت: بسیج وزارت نیرو به منظور تسریع در اجرای این طرح کارگروهی متشکل از سازمان ساتبا، شرکت توانیر، شرکت‌های توزیع و ... تشکیل داده است که در اولین جلسه این کارگروه نسبت به تعیین مجری این طرح، تصویب اقدامات پیش رو و ساماندهی فعالیت‌های لازم جهت تسریع در فعالیت‌های مرتبط با این طرح اقدام شد.
 
انتهای پیام/
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین