تاريخ: 1401/3/5
ساعت:
جستجو:

انرژی

نمایندگان مجلس سقف عوارض گاز طبیعی مصرفی در سال آینده را ۲۱ هزار میلیارد ریال تعیین کردند.

معاون وزیر نیرو با تاکید بر از بین رفتن دشت های کشور در اثر خشکسالی گفت: نزدیک به 15 سال است که در نقطه شکست در آمار آب قرار داریم.

رئیس سندیکای صنعت برق ایران با انتقاد از نحوه استفاده از فاینانس چینی و امتیازاتی که دولت به این کشور می‌دهد، گفت: بسته خروج صنعت برق از رکود در حال تدوین است و تا پایان سال نهایی و تقدیم دولت و مجلس می‌شود.

با اجرای گام سوم هدفمندی یارانه‌ها در سال 94 بر اساس نظام تعرفه‌گذاری پلکانی افزایشی (IBT) می‌توان از افزایش قیمت برای عموم مردم که در محدوده «الگو» انرژی مصرف می‌کنند جلوگیری کرد و صرفا پرمصرف‌ها را در کانون افزایش شدید قیمت قرار داد تا رفتار مصرفی خود را اصلاح کنند.

یک مقام مسئول در سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه پتانسیل‌ بازار سرمایه برای تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی و واگذاری بنگاه‌ها در بورس با استفاده از منابع مردم به دولت کمک زیادی خواهد کرد، گفت: یکی از راه‌های عدم وابستگی دولت به نفت، تأمین مالی از طریق ابزارهای مختلف بورس است.

سید محمد علی خطیبی با اشاره به اینکه اوپک برای حمایت از تولیدکنندگان نفت باید سریعاً فعال شود و منتظر اجلاس یک ماه آینده نباشد، گفت: خیلی‌ها منتظر پیش‌قدمی ایران هستند و آنان نیز از بازگرداندن قیمت به سطح منطقی حمایت خواهند کرد.

روز گذشته دو اتفاق در بازارهای جهانی نفت افتاد؛ نخست ثبت بیشترین رقم افت روزانه نفت برنت برابر با ۴ دلار و دوم شکست کف قیمتی ۴ ساله این نوع نفت که باعث شد نفت برنت در رقم ۸۴ دلار قرار بگیرد.

یکی از مهمترین اهداف آمریکا و عربستان از ایجاد رقابت پنهان و آشکار در کاهش قیمت نفت صادراتی کشورهای اوپک و همچنین تلاش برای جذب هرچه بیشتر مشتریان در بازار آسیا، ایجاد محدودیت های اساسی برای صادرات نفت ایران و ناتوانی دولت ایران از دسترسی به منابع لازم برای تامین بودجه سال جاری خود است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: کمیسیون بهداشت مجلس در گزارشی سرطان‌زا بودن بنزین‌های پتروشیمی را رد کرد و بنزین‌های وارداتی را فاقد استاندارد(یورو ۴) و دارای مواد الکلی دانست.

رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران از وجود 260 هزار کیلومتر شبکه توزیع گاز در کشور خبر داد.

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین