تاريخ: 1401/3/5
ساعت:
جستجو:

انرژی

اگر دولت قصد داشته باشد تا کشور را از فضای رکود اقتصاد خارج کند، باید به این نکته توجه داشته باشد که تنگنای انرژی به حتم مشکلات عدیده‌ای را برای دولت فراهم خواهد کرد؛ از همین رو توسعه بخش انرژی کشور در کوتاه مدت تحرک بخش تولید و صادرات را به همراه خواهد شد.

در سال های اخیر، کشورهای مختلف در حالی به سمت استفاده از انرژی های بادی و هسته ای قدم برداشته اند که برخی از کشورها مانند چین رتبه قابل توجهی در تولید انرژی های پاک را به خود اختصاص داده اند.

وزیر نیرو گفت: در صورتی که مشترکین پرمصرف آب الگوی مصرف را رعایت نکنند، ممکن است ناچار شویم با تصویب دولت جرایمی را برای آنان در نظر بگیریم.

نایب رئیس کمیته ملی انرژی گفت: دهمین همایش بین المللی انرژی با شعار «مدیریت منابع کارآمد و صنعت انرژی سرآمد» از روز جاری(سه شنبه) به مدت دو روز آغاز می شود.

غلامرضا هوایی در همایش ممیزی و بازرسی انرژی و بهره‌گیری از انرژی‌های تجدیدپذیر ساختمان در اصفهان گفت: میزان مصرف انرژی در ایران به نسبت دیگر کشورهای دنیا نگران‌کننده است.

وزیر نیرو با تشریح 4 سناریوی افزایش ظرفیت تولید برق پاک و تجدید پذیر در ایران از کشف بزرگترین تونل بادی جهان در منطقه خواف خراسان رضوی خبر داد و اعلام کرد: 40 توربین در اولین مزرعه برق بادی ایران راه‌اندازی می‌شود.

«مهدی کوچک زاده» از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در دوران رستم قاسمی و وزیری هامانه که هردو در این دولت هم به کار گرفته شده اند، بخور بخور بوده است شما زیر سوال خواهید رفت.

مدیر دفتر برق سازمان انرژیهای نو ایران گفت: پروژه های نصب نیروگاههای کوچک خورشیدی اکنون درهزار و 200 نقطه در کشور درحال اجراست.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: هم واردات خودرو و هم تولید خودرو در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت است، چنانکه اگر خودروی دیزلی همین امروز وارد یا تولید شود، ما می‌توانیم یک ماه دیگر دیزل سبک را در کلانشهرها و جاده شمال توزیع کنیم.

براساس آمار و اطلاعات مرکز پژوهش های مجلس در سال 90 معادل 600 میلیون بشکه نفت خام تلفات انرژی داشتیم و این در حالی است حجم تولید نفت ایران در سال 90 به طور میانگین 2 میلیون 200 هزار بشکه بوده است.

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین