تاريخ: 1401/3/5
ساعت:
جستجو:

انرژی

رییس کمیسیون انرژی مجلس از توقف فروش گاز به شرکت نروژی خبر داد.

قائم مقام وزیر نفت گفت: از مهمترین کارهای در دست اقدام، توسعه ساخت داخل تجیهزات و کالاهای پرمصرف در صنعت نفت و گاز است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: 68 درصد از کالاهای پرمصرف صنعت حفاری که ساخت بومی آنها صرفه اقتصادی دارد، تولید داخلی است.

کارشناس انرژی و سیاست خارجی با اشاره به قرارداد تولید گاز ال ان جی که بین شرکت ملی نفت و شرکت نروژی منعقد شده است، گفت: باید نگران این قرارداد بود، زیرا کسانی آن را امضا کردند که کرسنت را نیز منعقد کرده بودند.

وزیر نفت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بودجه سال ۹۷ دیده شده است، گفت: زمان و چگونگی افزایش قیمت بنزین هنوز مشخص نیست.

اعضای مجمع کشورهای صادرکننده گاز اعلام کردند، مخالف استفاده از تحریم‌های یکجانبه علیه هریک از اعضای این مجمع هستند.

بر اساس مصوبه دولت ۶۳۱ میلیارد تومان از مطالبات و بدهی‌های مپنا با سازمانهای خصوصی‌سازی و امور مالیاتی تهاتر شد.

احتمالاتی چون حذف معاونت برق و انرژی و معاونت آب و آبفای وزارت نیرو و ارتقا درجه مدیران عامل شرکت های مادرتخصصی و همچنین تشکیل شرکت مادرتخصصی توزیع برق کشور مطرح است؛ اردکانیان در خصوص آن به تسنیم گفت: "هنوز به این مبحث ورود نکرده ام".

ایران در بین ۲۰۰ کشور دنیا، جزء سه کشور دارای کمترین تعرفه برق است؛ علاوه‌ بر این در هیچ جای دنیا نرخ برق برای بخش کشاورزی تا این اندازه پایین نیست، به همین دلیل مسوولان وزارت نیرو برنامه‌هایی را برای افزایش قیمت این کالا به هیات دولت ارائه داده‌اند.

پژوهشگران دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه فردوسی مشهد با سنتز یک نانوکاتالیست تلاش کردند تا روغن مصرف‌شده و دورریختنی موتور را به یک نوع سوخت برای موتورهای دیزلی تبدیل کنند.

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین