تاريخ: 1401/3/5
ساعت:
جستجو:

انرژی

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا از افتتاح قریب‌الوقوع فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس با حضور رئیس‌جمهور خبر داد و گفت: با تکمیل این پروژه روزانه ۳۷ میلیون لیتر به تولید بنزین کشور اضافه می‌شود.

وزیر نیرو با اشاره به این نکته که بسیاری از ردیف‌های بودجه مربوط به صنعت برق در لایحه بودجه ۹۶ کاهش یافته است گفت: این مسأله تلنگری است برای شرکت‌های استانی در این صنعت که بایستی برای تأمین مالی پروژه‌های عمرانی خود به سراغ منابع جایگزین از جمله جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی بروند.

مدیر عامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت گفت: وزارت نفت وظیفه خود می‌داند که کلیه اقدامات لازم برای صرفه‌جویی مصرف سوخت را به کار ببندند

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حقوق‎های نجومی بر اساس نظام‎مندی بود، گفت: آیا کشور گیر این 2 میلیارد تومان است؟

بیش از یک سال قبل، هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 از مقصد ابوظبی در امارات پرواز کرد و اکنون این هواپیما سفر خود را به دور دنیا کامل کرده است. شب گذشته، آن هواپیما پس از پرواز از فرودگاه قاهره در 23 جولای مجددا در فرودگاه ابوظبی فرود آمد که آخرین دور از سفر خود را به دور دنیا تکمیل کرده باشد.

زنگنه در حالی برای دفاع از پیشنهاد خود مبنی بر حذف کارت سوخت مدعی عدم استفاده از اطلاعات جمع آوری شده با این کارت ها شده است که مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت کشور، مرکز پژوهش های مجلس و حتی برخی مدیران ارشد وزارت نفت بر کاربرد وسیع این اطلاعات تأکید دارند.

شرکت دولتی «روس‌اتم» روسیه اعلام کرد، سنگ بنای فاز دوم نیروگاه اتمی بوشهر امسال گذاشته می‌شود.

در حالی که برداشت ایران از میدان مشترک "یادآوران - سندباد" به ۹۵ هزار بشکه در روز رسیده، عراق هنوز موفق به تولید نفت خام از این میدان مشترک نشده است.

در حالی که انسان در حال یافتن راه های ارزان تر برای تولید برق به شیوه هایی غیر از سوزاندن سوخت های فسیلی است، شیوه تولید برق در جهان به شکل قابل توجهی در حال تغییر است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود از ساخت دستگاه انتقال حرارت با بهره‌گیری از نانو سیالات در این دانشگاه خبر داد و گفت: این دستگاه طی انعقاد قراردادی پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ساخته شده و با ساخت این دستگاه انتقال حرارت با خصوصیات ویژه در واقع، راندمان دستگاه‌های انتقال حرارت با تکنولوژی جدید نانو در صنایع بالاتر می‌رود.

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین