تاريخ: 1401/3/5
ساعت:
جستجو:

انرژی هسته ای

دکتر صالحی معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی به دهمین نشست فرماندهان بسیج مجموعه های تابعه صنعت هسته ای کشور در مشهد مقدس پیامی صادر کرد.

نامه دانشگاه علم و صنعت به اساتید خود، خلاصه خسارات برجام برای علم و فناوری در ایران است. هر تحقیقاتی که حتی "غیرمستقیم" به مسائل هسته‌ای مرتبط شود، تبدیل به "مشکل" می شود!

ثروت های یک کشور نیروهای انسانی نخبه هستند که تولید ثروت میکنند و هیچوقت نفت و گاز و دیگر معادن به پای ثروتهای نیروی انسانی هیچ کشوری نمیرسد . کشورهایی هستند که نه خاک دارند و نه نفت و گاز، ولی منابع غنی ثروت دارند و آنهم نخبگان آن جامعه هستند که کم کم با برنامه ریزی صحیح مدیران آن کشور ، این منابع کشف و بدرستی از آن استفاده میگردد. یکی ازآن منابع غنی پر از ثروت که خدا نصیب انقلاب اسلامی نمود کسی نیست جز دانشمند انرژی هسته ای ، بنام دکتر مجید شهریاری

دیپلماسی منفعل ایرانی در برابر دیپلماسی فعال آمریکایی موضعی را رقم زده که آمریکایی‌ای که خود در برجام کارشکنی می‌کند در حال محکوم کردن ایران در حوزه نقض برجام است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشت: اگر برجام بهم بخورد هیچ کنوانسیونی نمی‌تواند از استحکام لازم برخوردار باشد. امیدواریم این اتفاق پیش نیاید. ولی اگر برجام بهم بخورد ما آنها را حیرت‌زده خواهیم کرد.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که ایران در معرض دشوارترین و دقیق‌ترین نظام راستی‌آزمایی هسته‌ای در دنیا قرار دارد.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه گفت که بند T مندرج در ضمیمه اول توافق هسته‌ای ایران مربوط به دسترسی‌های این نهاد بین‌المللی نیست.

گذشتن از هفت‌خوان عضویت در این طرح بین‌المللی می‌تواند به تجربه علمی در یک اقدام بشردوستانه ختم شود، اما باید مشخص شود چه راهکاری برای الزام ایتر و اعضای آن به تعهدات‌شان وجود دارد.

واشنگتن از مشارکت ایران در پروژه چند میلیارد دلاری «گداخت هسته‌ای» در فرانسه موسوم به طرح «ایتر» ممانعت کرده است مجله «ساینس» در گزارشی نوشت که قرار بر آن بود که توافق هسته‌ای ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) عصر جدیدی همکاری علمی میان جمهوری‌ اسلامی ایران و دیگر طرفین این قرارداد افتتاح کند اما با گذشت دو سال از اجرای برجام، پروژه‌های اندکی در دست اجرا است و مجله ساینس به این مسئله پی برده است که آمریکا از مشارکت ایران در پروژه چند میلیارد دلاری گداخت هسته‌ای در فرانسه موسوم به طرح «ایتر» ممانعت کرده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به اینکه مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به درخواست خودش به تهران سفر کرد، گفت که آمانو با توجه به رفتار آمریکا در برجام دارای مسئولیت ویژه است.

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین