تاريخ: 1401/3/5
ساعت:
جستجو:

امنیت نرم افزار

نتایج به دست آمده از تهدیدات سامانه‌های کنترل صنعتی در ۶ماهه‌ اول سال ۲۰۱۷ نشان می دهد که ایران در میان ۱۰ کشور اولی است که سامانه های کنترل صنعتی آن به دلیل تهدیدات سایبری، آلوده شده اند.

در دو ماه اخیر دو حمله سایبری اتفاق افتاده که یکی بسیار کوچک و یکی با ابعاد بسیار بزرگ طراحی شده است. اولی سبب تیرگی روابط بین متحدان سنتی در حاشیه خلیج فارس و دیگری سبب قطع ارتباطات تلفنی 7 میلیون کاربر یک شرکت تامین کننده خدمات تلفن همراه در ونزوئلا شده است.

مدیرعامل شرکت تذرو افزار گفت: با همت جوانان ایرانی توانستیم بر تحریم ها پیروز شویم و تولیدات دانش بنیان داخلی ، علاوه بر رفع نیاز کشور، توفیقاتی را در عرصه علم هم کسب کنیم.

در حالی تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیون کارت بانکی صادر شده که به طور حتم امنیت استفاده از آنها در اولویت قرار دارد. به اعتقاد برخی کارشناسان این کارت‌ها از امنیت بالایی برخوردار نبوده و احتمال هک شدن آنها وجود دارد.

سخنگوی شرکت رنو گفت، این شرکت فرانسوی، فعالیت تولیدی خود در چند کارخانه اش را برای جلوگیری از گسترش یک حمله سایبری جهانی که سیستم های رایانه ای این شرکت را آلوده کرده، متوقف نموده است.

مدیر حراست شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی از برگزاری دوره آموزشی بیوتروریسم در شهرکهای صنعتی خراسان رضوی خبر داد.

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: با مسئولان فنی سایت هایی که در دو هفته اخیر هدف حملات ساده سایبری قرار گرفتند باید برخورد شود .

همایش ملی امنیت سامانه‌های هوشمند همراه توسط مرکز تحقیقات مخابرات ایران در ۲۳-۲۲ تیرماه ۱۳۹۵ برگزار می‌شود.

به دلیل اینکه امروزه بحث امنیت از اهمیت بالایی برای کاربران فضای مجازی برخوردار است پلیس فتا در این هشدار به معرفی جاسوس افزار "کی لاگر" و راه‌های جلوگیری از اینگونه هک پرداخته است.

کارشناسان امنیت به کاربران تلفن‌های هوشمند هشدار می‌دهند که از نصب هر برنامه و نرم‌افزاری خودداری کنند و در هنگام نصب برنامه‌ها به مسائل امنیتی توجه داشته باشند.

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین