تاريخ: 1398/11/30
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

آیا در واگذاری معادن تخلف شد؟

هیأت تحقیق و تفحص مجلس بررسی می‌کند

آیا در واگذاری معادن تخلف شد؟

تاريخ: 7/8/1396
کد خبر: 41959
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه تکلیف معادن واگذار شده و میزان پرداخت حقوق دولتی معادن در هیأت تحقیق و تفحص مجلس بررسی می شود، گفت: مجلس در صدد است تا بررسی کند آیا معادن کشور درست واگذار شده یا خیر.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مهندسین صنعتی به نقل از تسنیم، سعید باستانی در رابطه با آخرین اقدامات هیأت تحقیق و تفحص  مجلس از عملکرد وزارت صنعت، اظهار داشت: این تحقیق به منظور تعیین تکلیف معادن واگذار شده و میزان پرداخت حقوق دولتی است و به معنی تحقیق از کل وزارت صنعت نیست.

وی با بیان اینکه در گزارشات دریافتی کمیسیون صنایع مطالب متعددی در بخش معدن مطرح شده است، افزود: مجلس در صدد است تا بررسی کند آیا معادن کشور درست واگذار شده یا خیر، آیا حقوق های دولتی معادن پرداخت می شود، آیا در برگزاری مناقصه های معادن تخلفاتی انجام شده یا خیر؟

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: به عنوان نمونه برخی از معادن باید حقوق 400 میلیارد تومانی را در سال پرداخت کنند اما در نهایت فقط 50 میلیارد تومان حقوق دولتی پرداخت شده است. البته این ارقام حدودی است اما در تحقیق و تفحص به دنبال شناسایی تخلفات احتمالی و تقویت بخش معدن هستیم.

باستانی با بیان اینکه در برخی موارد معادن واگذار شده اما اقدامی برای فعال سازی آن انجام نشده است، گفت: قرار است این هفته اولین جلسه هیأت تحقیق و تفحص  برگزار و با تقسیم وظایف کار بررسی را آغاز کنیم.

 بیشتر بخوانید: اعضای هیئت تفحص از وزارت صنعت مشخص شدند + اسامی

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها