تاريخ: 1398/2/4
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

برگزاری نشست هم اندیشی شهبازی با روغنی ها مدیرعامل موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران

بازدید رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی از روزنامه ایران

برگزاری نشست هم اندیشی شهبازی با روغنی ها مدیرعامل موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران

تاريخ: 11/9/1397
کد خبر: 78690
در حاشیه نشست هم اندیشی رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی با مهندس روغنی ها مدیر عامل موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران، دکتر شهبازی از تحریریه روزنامه ایران، روزنامه الوفاق، روزنامه ایران دیلی و روزنامه ایران ورزشی بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، دکتر شهبازی مسئول سازمان بسیج مهندسین کشور با تبیین نقش بسیج بیان داشت: بسیج یعنی بهترین و با نشاط ترین و با ایمان ترین نیروهای عظیم یک ملت که در انجام کارهای سخت داوطلبانه به میدان می آیند و انجام میدهند.

وی اظهار داشت: بسیج نیروهای مردمی را متناسب با نیاز جامعه می سازد. طبیعی است که اگر سازمان بسیج  بخواهد خود را در این عرصه پیدا کند و نقش و جایگاه خود را تعریف نماید باید یک نگاه عمیق و گسترده به صنعت کشور داشته باشد و اساساً وضعیت صنعت کشور را درک کرده و برای جایگاه آینده آن برنامه ریزی داشته باشد. همچنین پیدا کردن چالش ها و مشکلات صنعت از ماموریت های بسیج مهندسین است تا بتواند برای بهبود وضعیت راهکار ارائه داده و آنها را حل و فصل نمایند. در این راستا باید به چند واژه اساسی دقت داشته باشیم  و آن این است که سازمان بسیج یک عنصر خود سازمانده است. یعنی متناسب با مقتضیات زمان، خود را پیدا کرده و بر اساس آن سازماندهی می کند از طرفی نیز بسیج به عنوان امتداد مردمی دستگاه ها و نهادهای حاکمیتی است و قرار نیست که تصدی‌گری هیچ کدام از نهادهای حاکمیتی را برعهده بگیرد.

شهبازی با بیان ظرفیت سرمایه اجتماعی بسیج ادامه داد: در واقع بسیج سرمایه‌های اجتماعی را به کمک نهادها و سازمانهای دولتی می آورد  بر همین اساس مأموریت اصلی بسیج مهندسین صنعت به دست آوردن سرمایه های اجتماعی است به گونه ای که مهندسان و متخصصان صنعت را شناسایی کرده و با سازماندهی از ظرفیت‌ها و استعدادهای داخلی استفاده کند. بسیج مهندسین به دنبال تجهیز سرمایه اجتماعی برای توسعه شکوفایی صنعت به کار می گیرد.

علی اصغر شهبازی با توجه به نوع سازماندهی مهندسین در سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور اعلام کرد: این ظرفیت در داخل بسیج مهندسین صنعتی وجود دارد تا ضمن شناسایی چالشهای واحدهای صنعتی آنها را حل و فصل کند. بر این اساس تاکنون نزدیک به ۷۵ هزار مهندس بسیجی شناسایی و به کار گرفته شده اند  که در قالب  ۳۲ کلینیک صنعتی و ۳۰۰ گروه جهادی سازماندهی شده‌اند. همچنین با توجه به  نیازهایی که در حوزه نظام صنعت استخراج می کنیم، این واحدهای تخصصی در قالب کلینیک های صنعتی، ماموریت های خود را  مشخص و نقش آفرینی می کنند.

دکتر شهبازی با بیان توضحیاتی در مورد طرح جهاد روشنایی اذعان داشت: همچنین یکی دیگر از عرصه هایی که در کشور دارای ظرفیت‌های خوبی می باشد؛ استفاده و بهره مندی از ظرفیت های انرژی خورشیدی است. امروز دو سوم از پهناوری کشور ما توانمندی بهره مندی از انرژی خورشیدی را دارد و بین ۱۳۰۰ تا ۲۰۰۰ ساعت انرژی تابش مستقیم خورشید در سال به کشور ما تعلق دارد که می تواند انرژی برق فوق العاده ای را تولید نماید.

لذا بسیج مهندسین صنعت با ورود به حوزه های مختلف از جمله استفاده از انرژی های تجدید پذیر سعی دارد ظرفیتها و توانمندیهای مورد غفلت قرار گرفته کشور را شناسایی و آنها را  تقویت کند.

شهبازی در خاتمه با اعلام آمادگی برای هرگونه همکاری با دولت بیان داشت: به نظر من امروز فرصت های خوبی در کشور وجود دارد و اگر در همین لحظه این ظرفیت ها بسیج شود می تواند بخش عمده ای از مشکلات کشور را حل و فصل کنند. سازمان بسیج مستضعفین در هر دولتی آمادگی خود را اعلام کرده و دولت‌ها هم می‌دانند که بسیج همواره در کنار آنهاست. همانطور که اشاره کردم بسیج امتداد مردمی دستگاه‌ها و ارگان‌های  حاکمیتی در کشور است. این در حالیست که طی مدت حضور سردار  غیب پرور رئیس محترم سازمان بسیج مستضعفین بارها شاهد نامه‌نگاری  ایشان با رئیس جمهور بودیم  و از مسئله آمادگی این سازمان برای خدمت رسانی به دولت سخن گفته شده است. تنها در حوزه بسیج مهندسین صنعت ۶ وزارتخانه از جمله صنعت، سازمان انرژی اتمی، وزارت نیرو، وزارت ارتباطات  وجود دارند که با ماموریت ها و فعالیت های بسیج مهندسین مرتبط هستند و ما بارها به این بخش ها اعلام آمادگی کرده ایم که می توانیم برای خدمت رسانی و کمک هر چه بیشتر در کنار آنها باشیم.

مهندس محمد تقی روغنی ها با بیان ظرفیت های موجود در موسسه مطبوعاتی ایران بیان داشت: موسسه ایران در طی سال های فعالیت خود توانسته جایگاه ویژه ای بین مردم به دست آورد. جامعه مخاطبان روزنامه ایران گستره فراوانی دارد به طوریکه مسئولان کشور اعم از تصمیم سازان و تصمیم گیران و همچنین نمایندگان مجلس تا نخبگان و پژوهشگران و عموم مردم را شامل می شود.

روغنی ها در خصوص اطلاع رسانی های مربوط به کارآفرینان و تولیدکنندگان اذعان داشت: ظرفیت های بسیار خوبی در خصوص انتشار اخبار برای معرفی کارآفرینان و تولیدکنندگان نمونه داریم. این امکان وجود دارد که با اعزام تیم های خبری از تلاش های به ثمر رسیده ایشان محتوای خبری به صورت فیلم و عکس تهیه نماییم. همچنین با وجود امکاناتی که در فضای مجازی در دسترس داریم در مدت کوتاهی این اخبار بازدید فراوانی خواهد داشت تا عموم جامعه از این گونه فعالیت مطلع گردد.

مهندس روغنی ها در خصوص طرح جهاد روشنایی بسیج مهندسین صنعت افزود: طرح جهاد روشنایی به تنهایی می تواند بسیار برای فعالیت های اقتصادی کشور مفید باشد مخصوصاً هنگامی که بسیجیان در انجام این کار نقش داشته باشند که انگیزه های ملی و اعتقادی ایشان باعث اصلاح تصورات نادرست از بسیج خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها