تاريخ: 1399/1/12
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

مولد‌های مقیاس کوچک مراکز نظامی و انتظامی به کمک پیک تابستان می‌آیند

مولد‌های مقیاس کوچک مراکز نظامی و انتظامی به کمک پیک تابستان می‌آیند

تاريخ: 3/11/1398
کد خبر: 90031
طی مراسمی با حضور مدیر عامل توانیر و رییس سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور، تفاهم نامه استفاده از مولد‌های مقیاس کوچک نظامی و انتظامی در پیک تابستان به امضاء رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، در این نشست که با حضور  متولی زاده مدیر عامل شرکت توانیر، رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع توانیر، شهبازی رییس سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور و طارمی فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو  برگزار شد، متولی زاده با اشاره به پیشتازی صنعت برق کشور در توسعه عدالت اجتماعی، پوشش صد در صدی برق رسانی در کشور در شرایطی که دنیا برق رسانی عمومی به ۱.۲ میلیارد نفر جمعیت بی برق را برای ۳۰ سال آینده در برنامه دارد را نمونه‌ای از پیشگامی و موفقیت جمهوری اسلامی ایران ذکر کرد.

مدیرعامل توانیر افزود: ما همچنین با افتخار ادعا داریم در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و ارتقای بهره وری به عنوان یک وظیفه شرعی و سازمانی، پیشتاز هستیم و در این ارتباط طی تابستان گذشته با پرداخت ۳۵۰ میلیارد تومان پاداش همکاری به ۱۲۰ هزار مشترک صنعتی و کشاورزی همکار با برنامه‌های مدیریت بار و مصرف انرژی، ضمن اینکه یک مورد خاموشی اتفاق نیافتاد، ۲۰ برابر منافع اقتصادی برای کشور حاصل شد و از خرید ۷ هزار میلیارد تومان برق بی نیاز شدیم.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم اصلاح و بهینه سازی مصرف، بهینه سازی و مدیریت بار و مصرف انرژی را از الزامات صنعت برق کشورعنوان و همکاری سازمان بسیج مهندسین کشور دراین عرصه را حایز اهمیت دانست.

وی تصویب طرح تعویض ۲ میلیون کولر فرسوده و پرمصرف با کولر‌های کم مصرف در شورای اقتصاد را خاطر نشان کرد و لزوم آمادگی صنعت برق برای استفاده از ظرفیت‌های سرشار سازمان بسیج کشور در پروژه‌های بهینه سازی مصرف را مورد تاکید قرار داد.

مدیرعامل توانیر با اشاره به آغاز طرح برقی کردن وسایل حمل و نقل عمومی و ۱۰ میلیون موتورسیکلت در حال کار، اجرای این طرح را با کاهش هزینه سوخت سالانه هر موتورسیکلت از ۶ میلیون تومان به ۶۰۰ هزار تومان همراه دانست.

در ادامه این نشست که با بررسی چگونگی مشارکت سازمان بسیج مهندسین صنعتی با برنامه‌های مدیریت بار و مصرف انرژی همراه بود،  علی اصغر شهبازی رییس سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور با قدردانی از رویکرد ارزشمند وزارت نیرو و صنعت برق در استفاده از ظرفیت‌های سرشار بسیجیان کشور، این سازمان را مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری، نهادی مردمی برای کمک به دستگاه‌های حاکمیتی و استفاده از سرمایه‌های اجتماعی در جهت حل چالش‌ها عنوان کرد.

وی تصویب طرح جهاد روشنایی از سوی مجلس شورای اسلامی در خصوص به مدار آوردن ۱۰۰ هزار نیروگاه خورشیدی طی سال‌های ۹۹ تا ۱۴۰۰ را از جمله برنامه‌ها ذکر کرد که سرمایه‌های اجتماعی را به ویژه برای کاهش پیک مصرف به کار می‌گیرد.

دکتر شهبازی گفت: ما امتداد مردمی صنعت برق هستیم تا سرمایه‌های اجتماعی را با تشخیص و فرماندهی شما به میدان بیاوریم و با توجه به ظرفیت‌های اقشار ۲۲ گانه بسیج، هم افزایی لازم را در این عرصه ایجاد کنیم.

در ابتدای این مراسم  طارمی فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو، با اشاره به سومین سال ورود بسیج در عرصه کارکرد‌های تخصصی صنعت برق، به بیان گزارشی از دستاورد‌های بسیج در این حوزه پرداخت و از سرعت عمل در تنظیم تفاهم نامه استفاده از مولد‌های مقیاس کوچک مراکز نظامی و انتظامی کشور و روند پیگیری آن از سوی توانیر و سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور در این نشست پرداخت و سپس این تفاهم نامه از سوی مدیرعامل شرکت توانیر و رییس سازمان یسیج مهندسین صنعتی کشور به امضاء رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها