تاريخ: 1401/7/12
ساعت:
جستجو:

رونمایی از دستگاه تراش فست سنگ های قیمتی با دقت یک هزارم درجه

با حضور مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی طلا، نقره و جواهر صورت گرفت

رونمایی از دستگاه تراش فست سنگ های قیمتی با دقت یک هزارم درجه

تاريخ: 27/11/1398
کد خبر: 92050
دکتر شهبازی در این مراسم ضمن تاکید بر حمایت از تولیدات صنعتی داخلی اعلام کرد که با توجه به پتانسیل بالای اشتغال در حوزه تولید و تجارت گوهر سنگ ها طی برنامه ریزی های انجام گرفته طرح اشتغالزایی ۱۵۰ هزار نفر تدوین گردیده و در حال برنامه ریزی و اجرا می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، دستگاه تراش فست سنگ های قیمتی با دقت یک هزارم درجه با حضور دکتر شهبازی مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی، حجت شفایی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر و دیگر مسئولین مربوطه در دوازدهمین نمایشگاه طلا، نقره و جواهر رونمایی شد.

مسئول بسیج مهندسین صنعتی در این مراسم ضمن تاکید بر حمایت از تولیدات صنعتی داخلی اعلام کرد که با توجه به پتانسیل بالای اشتغال در حوزه تولید و تجارت گوهر سنگ ها طی برنامه ریزی های انجام گرفته طرح اشتغالزایی ۱۵۰ هزار نفر در بسیج کشور تدوین گردیده و در حال برنامه ریزی و اجرا می باشد.

تولید این دستگاه تراش گوهر سنگ ها در مجموعه گوهرصنعت و آموزش با این دستگاه در موسسه گوهرشناسی تحسین برای اولین بار در کشور برگزار می شود و به کاراموزان در پایان دوره مدرک آموزشی پایان دوره از دانشگاه خوارزمی و سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور  اعطا می شود.

مهندس عبیری طراح و مدیر مجموعه طراحی و ساخت گوهر صنعت در این جلسه بیان داشت در سال‌های اخیر با اعمال تحریم های شدید بر کشورمان، در برهه‌ای از زمان با کمبود تجهیزات مناسب و استاندارد که شایسته گوهرتراشان ارزنده کشورمان باشد، مواجه شدیم. فلذا گروه گوهر صنعت بر آن شد که عزت و خودکفایی را با قدرت هر چه تمام تر به کشور برگرداند و در این راستا با تلاش های بسیار توانستیم دستگاه هایی با کیفیت و دقت بسیار بالا و کاملا مطابق با استانداردهای جهانی تولید کنیم و حرفه گوهر تراشی کشورمان را در این سال‌های اخیر در سطح جهانی نگه داریم.

اما امروز گامی فراتر از تصورات برداشته و با افتخار اعلام می‌کنیم برای اولین بار در جهان دستگاهی با دقت 001/0 (دستگاه بلریانس) تولید کرده و استانداردهای جهانی را جابجا و به سطح بالاتری رساندیم و از پیشگامان آمریکای نیز پیشی گرفته ایم.

از دیگر نکات قابل توجه برای پیشرفت و به روزرسانی حرفه گوهر تراشی، استفاده از نرم افزار های بروز این صنعت در دنیا می باشد که لازمه ی آن ساخت دستگاه هایی با قابلیت اجرایی خروجی نرم افزار ها می باشد، که ما در ساخت آخرین دستگاه خود (دستگاه بلریانس) موفق به دستیابی به این امر شده ایم و صفحه جدیدی از پیشرفت را در این صنعت نیز آغاز کردیم. این دستگاه دارای دقت این دستگاه یک هزارم می باشد و همچنین دارای یک مانیتور ۷ اینچی برای مشاهده، تنظیم و پیدا کردن زوایا با دقت بالا می باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین