تاريخ: 1399/4/22
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

خطای راهبردی دولت در وارادات کامیون های با کارکرد 3 سال

در نشست اعضای کارگروه لجستیک سازمان بسیج مهندسین صنعتی مطرح شد

خطای راهبردی دولت در وارادات کامیون های با کارکرد 3 سال

تاريخ: 7/3/1399
کد خبر: 93178
در سال جهش تولید در شرایطی که توان کارخانجات تولید کامیون در کشور پاسخگوی نیاز کشور نیست دولت به جای تقویت بخش تولید به واردات روی آورده و نیاز کشور را با اتکای به کشورهای اروپایی جبران می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، در سال جهش تولید در شرایطی که توان کارخانجات تولید کامیون در کشور پاسخگوی نیاز کشور نیست دولت به جای تقویت بخش تولید به واردات روی آورده و نیاز کشور را با اتکای به کشورهای اروپایی جبران می کند.

در این رابطه در جلسه کارگروه لجستیک سازمان بسیج مهندسین صنعتی موضوعاتی مطرح گردید که نیازمند تامل و پیگیری است.

کارشناسان و مدیران به این موضوع اشاره داشتند که دولت می تواند با افزایش بهره وری و استفاده از روشهای نوین،حمل و نقل را در کشور ساماندهی کند. نیاز امروز کشور در حوزه حمل و نقل نوسازی ناوگان نیست بلکه با هوشمند سازی میتوان هم از افزایش مصرف سوخت و قاچاق آن جلوگیری کرد و هم نیاز کشور در حمل و نقل داخلی و بین المللی را پاسخگو بود.

متاسفانه مدیران سازمان حمل و نقل و راهداری کشور با ارائه آمار نامشخص سعی در توجیه واردات دارند در حالی که به دلیل عدم تمرکز در حمل و نقل بار در مجموعه وزارت راه و شهرسازی و افزایش سهم حمل و نقل ریلی به وارادت کامیون روی آورده اند که همخوانی با سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری و قانون برنامه ششم توسعه ندارد.

ضمن اینکه اگر قرار بر نوسازی هم باشد می بایست با توان تولید داخل و ایجاد کنسرسیوم های تولید این اقدام صورت پذیرد.بنابراین توصیه ما به بخش حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای بر تجدید نظر در واردات کامیون کارکرده است.همچنین با مصوبه شورای اقتصاد می بایست هوشمند سازی حمل و نقل برای افزایش بهره وری و کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از قاچاق سوخت، اجرا شود که متاسفته متوقف شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها