تاريخ: 1399/5/15
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

از صاحبان صنعت می‌خواهم بچه‌ها را در اکوسیستم صنعتی حمایت کنند

دکتر مهاجرانی رئیس سازمان استعدادهای درخشان در مراسم تجلیل از برگزیدگان اولین دور مسابقات نوآوری‌های صنعتی

از صاحبان صنعت می‌خواهم بچه‌ها را در اکوسیستم صنعتی حمایت کنند

تاريخ: 11/4/1399
کد خبر: 93227
دکتر مهاجرانی رئیس سازمان استعدادهای درخشان بر حمایت دانش‌آموزان در اکوسیستم صنعتی از سوی صاحبان صنعت تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، فاطمه مهاجرانی در مراسم تجلیل از برگزیدگان اولین دوره مسابقات نوآوری‌های صنعتی که صبح امروز در مجتمع بسیج متخصصین و اقشار برگزار شد با بیان اینکه ۱۱۴ هزار و ۴۵۹ دانش‌آموز در مدارس استعدادهای درخشان تحصیل می‌کنند گفت: «کشور ایران توانسته است در المپیادها ۷۷۰ کسب کند که این موضوع نشان دهنده ظرفیت‌های فوق العاده کشورمان است. ما ظرفیت نیروی انسانی که از نظر کیفیت هوشی داریم بی نظیر است.»

وی ادامه داد: «آنچه مفقول مانده است ایجاد ارتباط بچه‌ها با صنعت مورد نظر است که ما باید این ارتباط را ایجاد کنیم و بچه‌ها باید در داخل کشور هویت و آینده خود را پیدا کنند، در این صورت محل و مسکن‌شان کشورشان می‌شود. رسیدن به چشم اندازی که ایران بهتر شود گرو این بچه‌هاست. راهی برای ساخت بهتر ایران به‌جز اتکا بر ظرفیت این بچه‌ها وجود ندارد.»

مهاجرانی گفت: «کار آموزش و پرورش تربیت حرفه‌ای انسان نیست اما تربیت افراد باسواد است، ما بذر می‌پاشیم و امیدواریم زمین پربرکتی که به یمن انقلاب اسلامی رصد علف هرز را کم کرده است، با آبیاری به کمک محیط‌ها بارور شود.»

رئیس سازمان استعدادهای درخشان ادامه داد: «کار آموزش و پرورش از جنس تربیت انسان است انسان متعهد با هویت ملی که درد ملی دارد. از صاحبان صنعت خواهش می‌کنم بچه‌ها را در اکوسیستم صنعتی حمایت کنند.»

وی افزود: «امسال المپیاد علوم زمین را داریم ایران ۴۵ مدال جهانی ریاضی دارد باید ظرفیت جذب این افراد را فراهم کنیم همچنین امسال المپیاد اقتصاد مدیریت را برگزار می‌کنیم لذا باید این بچه‌ها به نظام مدیریت کشور متصل شوند و فعالیت‌های پژوهشی خود را به اکوسیستم ارتباط دهند.»

مهاجرانی عنوان کرد که دانش‌آموزان خود را در حل موضوعات سهیم بدانیم. مراسم امروز گام عملیاتی در راستای بیانیه گام دوم انقلاب است که اتصال بچه‌ها را به جهاد هویتی و فرهنگ سازی دنبال می‌کند. اگر اسم شهید قاسم سلیمانی در دل‌ها ماند چون با دل کار کرد ساخت کشور با عشق امکانپذیر است نه با وظیفه.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها