تاريخ: 1401/3/5
ساعت:
جستجو:

تولید کننده مازندرانی: بسیج در خط مقدم جبهه تولید عقب نمی‌نشیند

تحقق شعار سال در گرو حمایت از تولیدکنندگان است

تولید کننده مازندرانی: بسیج در خط مقدم جبهه تولید عقب نمی‌نشیند

تاريخ: 11/11/1400
کد خبر: 100818
طی چند سال اخیر با توجه به تاکید مقام معظم رهبری حمایت از تولیدکنند‌گان داخلی در راستای تولید بیشتر در دستور کار قرار گرفت چراکه ایجاد انگیزه باعث می‌شود صنعتگران در تولید خدمات بهتری ارائه دهند.

به گزارش سرویس استان مازندران پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن، مجید ذوالفقارزاده یکی از تولیدکنندگان مازندرانی است که از سال 73 در بخش صنعت مشغول به کار شد اما مجوز تاسیس کارگاه خود را در سال 92 گرفت و در زمینه ساخت کابینت و مبلمان فعالیت می‌کند.

این تولیدکننده مازندرانی در گفت‌وگو با بلاغ می‌گوید: در سال 92 درخواست زمینی در شهرک صنعتی برای گسترش کارگاه داشتم اما با چندین بار پیگیری موفق به گرفتن سوله‌ای در شهرک صنعتی نشدم.

وی گفت: از یک زمین استجاری 100 متری شروع به کار کردم که نهایت به کارگاهی 700 متری رسید و سال گذشته 250 متر دیگر به مجموعه اضافه شد.

ذوالفقارزاده تصریح کرد: در حال حاضر 12 نیروی کاربیمه‌ای در 3 کارگاه‌ تولیدی در حال فعالیت هستند که در مجموع با کار بیرون 16 نفر به‌طور مستقیم فعالیت می‌کنند.

این تولیدکننده مازندرانی با اشاره به اینکه عمده فعالیتم در حال حاضر کابیت و مبلمان است، افزود: 24 سال در صنایع مختلف کسب تجربه کردم اما پیگیر صنعتی بودم که به‌صورت اختصاصی برای خودم شروع کنم متاسفانه نداشتن سرمایه کافی باعث شد زمان بیشتری برای اشتغال مستقل صرف شود.

وی ادامه داد: آشنایی من با صنعت چوب باعث شد متوجه فعالیت مناسب با هزینه کم در این عرصه شوم؛ صنعت چوب با هزینه کم و هزینه بالا امکان ورود را به تمامی علاقمندان به این عرصه می‌دهد.

ذوالفقارزاده خاطرنشان کرد: نداشتن سوله و زمین مناسب برای گسترس کارگاه تولیدی از دغدغه‌های اصلی امروز ماست چراکه نمی‌توان با این هزینه‌های بالا  کار را گسترش داد.

وی بیان کرد: چندین سال از تمام مسئولین از جمله فرماندار و نمایندگان وقت برای بازدید کارگاه دعوت کردم اما همه قول مساعد دادند و در نهایت شهرک صنعتی رجه در بندپی شرقی معرفی شد اما به‌علت فاصله زیاد مسافتی و نداشتن نمایشگاه برای ارائه خدمات تولیدی نتوانستیم آن منطقه را قبول کنیم چراکه بازار کار ما در اینجا فعال است.

این تولیدکننده مازندرانی گفت: برای فروش محصولات از مشتری ایده و طرح می‌گیریم؛ بعد با طراحی اولیه و تایید آن‌ها کار تولید می‌شود؛ اگر محل استقرار کارگاه از شهر دور باشد مشتری برای بازدید مراجعه نخواهد کرد و اولویت من بازدید مشتری و دیدن کار از نزدیک است تا در نهایت تولید مورد رضایت باشد.

وی یادآور شد: از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت به بسیج مهندسین صنعتی سپاه کربلا مازندران معرفی شدم تا در خصوص مشکل زمین با این مجموعه صحبت کنیم و قول مساعد برای همکاری و گرفتن زمین در شهرک صنعتی بابل داده شد.

ذوالفقارزاده در پایان گفت: حضور بسیج مهندسین باعث دلگرمی مجموعه کارگاهی ما شد و قول حداقلی ما این است که نیروی کار خود را بیشتر کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین