تاريخ: 1401/3/5
ساعت:
جستجو:

برگزاری جلسه هم افزایی و تحقق شعار سال با مسئول تحقیق و توسعه نیروگاه اتمی بوشهر

برگزاری جلسه هم افزایی و تحقق شعار سال با مسئول تحقیق و توسعه نیروگاه اتمی بوشهر

تاريخ: 11/2/1401
کد خبر: 101909
در این جلسه جانشین سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان بوشهر با ارائه گزارشی به بیان مأموریت ها و اقدامات این سازمان در حمایت و رفع موانع و مشکلات پیش روی تولید واحدهای صنعتی و معدنی استان بوشهر پرداخت.

به گزارش سرویس استان بوشهر پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن، این جلسه به ریاست جانشین سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان بوشهر آقای مهندس سیار و با حضور مدیر تحقیق، توسعه و پژوهش نیروگاه اتمی بوشهر جناب آقای دکتر مستی برگزار گردید.

در این جلسه جانشین سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان بوشهر با ارائه گزارشی به بیان مأموریت ها و اقدامات این سازمان در حمایت و رفع موانع و مشکلات پیش روی تولید واحدهای صنعتی و معدنی استان بوشهر پرداخت.

وی در این زمینه گفت که سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان بوشهر در سال ۱۴۰۰ نسبت به پایش، عارضه یابی و پشتیبانی و مانع زدایی بیش از ١٨٠ واحد صنعتی و معدنی استان بوشهر اقدام نموده است و این روند تا پوشش کامل همه ی صنایع و معادن استان در سال ١۴٠١ ادامه خواهد یافت.

در ادامه این جلسه که دو تن از متخصصان نیروگاه اتمی بوشهر و یکی از اعضای مرکز علمی و پژوهشی سپاه استان حضور داشتند، مهندس محمد سیار در خصوص اهمیت و ضرورت ایجاد و گسترش فعالیت های دانش بنیان در حوزه های مرتبط با فن آوری هسته ای و بویژه استفاده از ظرفیت متخصصان جوان ایرانی این عرصه در بخش تعمیرات و نگهداری، مهندسی معکوس، طراحی و بویژه ساخت قطعات مورد استفاده در بخش های مختلف نیروگاه اتمی بوشهر تأکید کردند.

سپس متخصصان نیروگاه اتمی بوشهر به بیان و تشریح طرح خود در خصوص بومی سازی قطعات حساس مورد استفاده در این نیروگاه پرداختند و ضمن ابراز خرسندی از این فرصت بوجود آمده توسطِ سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان بوشهر تقاضا داشتند که این سازمان نسبت به هموار نمودن مسیر فعالیت های علمی و تحقیقاتی در محیط امنیتی نیروگاه اتمی بوشهر همکاری ویژه ای داشته باشد تا ضمن شکوفایی توان علمی و عملی متخصصان و اشتغالزایی فراوان، کشور از واردات قطعات بعضاً بی کیفیت این نیروگاه از خارج از کشور و خروج میلیون ها دلار منابع ارزی، بی نیاز گردد.

سپس جناب آقای دکتر مستی مدیر محترم تحقیق، توسعه و پژوهش نیروگاه اتمی بوشهر ضمن حمایت از ایده بومی سازی قطعات مورد نیاز نیروگاه، به تشریح موانع و مشکلات پیش روی این موضوع پرداختند و از بسیج مهندسین صنعت و معدن استان بوشهر درخواست داشتند تا نسبت به رفع این مشکلات همکاری ویژه ای داشته باشند.

سپس کارشناس معاونت علمی و پژوهشی سپاه استان از آمادگی کامل این مجموعه برای حمایت از ثبت شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی محصولات مرتبط با این موضوع پرداختند.

در انتهای جلسه جانشین سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان بوشهر ضمن جمع بندی موضوعات مطرح شده در جلسه، بیان داشتند که در آینده بسیار نزدیک نسبت به تشکیل جلسه مجدد با حضور مدیران ارشد نیروگاه اتمی بوشهر در بخش بهره برداری و طرح توسعه و مسئولین امنیتی و با حضور سردار فرماندهی محترم سپاه استان و با هدف ایجاد پژوهش سرای ملی هسته ای کشور در استان بوشهر، هماهنگی های لازم را به انجام رساند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین