تاريخ: 1398/6/1
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

برگزاری کنفرانس توسعه اقتصاد مقاومتی در لاهیجان

برگزاری کنفرانس توسعه اقتصاد مقاومتی در لاهیجان

تاريخ: 10/3/1397
کد خبر: 68617
نخستین کنفرانس توسعه علوم انسانی با اتکا به دانش بومی و چشم اندازهای جدید در توسعه اقتصاد مقاومتی با همکاری سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان گیلان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با حضور نماینده مقام معظم رهبری در استان و سایر مسئولین استانی برگزار شد.

به گزارش سرویس استان گیلان پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، نخستین کنفرانس توسعه علوم انسانی با اتکا به دانش بومی و چشم اندازهای جدید در توسعه اقتصاد مقاومتی با همکاری سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان گیلان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با حضور آیت الله رسول فلاحتی نماینده مقام معظم رهبری در استان گیلان و امام جمعه رشت و دکتر ابراهیم چیرانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و واحد رشت و سایر مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش سرویس استان گیلان، محققان و پژوهشگران استان گیلان مقالات خود در مورد توسعه علوم انسانی با اتکا به دانش بومی و چشم اندازهای جدید در توسعه اقتصاد مقاومتی را ارایه کردند.

دکتر سیروس بیدریغ رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان و سیاهکل در ابتدای جلسه ضمن خوش آمدگویی به حضار و گرامیداشت یاد شهدا و امام راحل، خام فروشی و عدم ایجاد ارزش افزوده را یکی از مشکلات اقتصادی جامعه ایرانی دانست و افزود: حدود ۱۰۶ سال نفت در ایران استخراج و به صورت خام فروخته می شود، نفت خام به ۲۵۰۰ کالا تبدیل شده و به قیمت بالایی برای عرضه وارد بازار می شود.

رییس واحد لاهیجان ضمن اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی افزود: تنها کسی که به فکر اقتصاد مقاومتی در کشور و کاهش وابستگی به فروش نفت به صورت خام است ، شخص مقام معظم رهبری است، که ایشان اقتصادی کردن صنعت نفت، مردمی کردن اقتصاد و کاهش وابستگی به نفت را سه عنصر مهم اقتصاد مقاومتی دانند.

بیدریغ ضمن اشاره نقش دانشگاه آزاد در زمینه تولید و کار خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد در حال خروج از صرف آموزشی بودن به سمت کارآفرینی و تولید ثروت و اشتغال می باشد و قدم های بسیار خوبی جهت تولید برداشته شده و شاهد موفقیت های چشمگیر و بیشتری خواهیم بود.

ایشان با اشاره به قابلیت های ویژه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان و سیاهکل در حل مشکلات ملی و استانی ،افزود: این واحد بالای ۸۰۰۰ دانشجو دارد و دارای شش دانشکده و سه مرکز تحقیقاتی می باشد و مرکز تحقیقات شیلات آن در سطح کشور منحصر به فرد است و در این واحد ، بالای ۵۰۰ کارمند و هیات علمی در حال خدمت می باشند، بنابراین ظرفیت عظیمی در این دانشگاه برای حل مشکلات وجود دارد.

آیت الله فلاحتی نماینده محترم ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت، مدیریت جهادی را یکی از شاخصهای اقتصاد مقاومتی برای تسریع و تصمیم سازی بهینه در امور جاری کشور دانست و افزود: استقبال برخی از کشورهای جنوب شرق آسیا و آمریکای لاتین از اجرای این طرح در کشورشان نشان دهنده الگوی برتر اقتصادی این طرح ارزشمند است.

آیت الله فلاحتی با اشاره موضوع اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی اظهار داشت: یکی از شاخص‌های عمده اقتصاد مقاومتی مسئله مدیریت جهادی است، اولین طرح اقتصادی در جامعه اقتصادی ما با نظر رهبر معظم انقلاب ایجاد شده است.

نماینده ولی فیقه در گیلان با توجه به ضرروت ایجاد شرکت های دانش بنیان و جذب نخبگان ، افزود: با راه اندازی شرکت های دانش بنیان و جذب نخبگان می توان چرخه اقتصاد کشور را به خوبی پیش برد و در این صورت در عرصه اقتصاد شاهد شکوفایی های عمیق و روبه رشد خواهیم بود.

ایشان سبک زندگی اسلامی و اقتصاد مقاوتی را دارای ریشه های علمی، قرآنی و مذهبی دانست که نیازمند به تحقیقات علمی ، قرآنی بیشتر می باشد.

امام جمعه رشت نوآوری، خلاقیت و مشارکت نخبگان دانشگاهی و حوزوی را از الزامات موفقیت در اقتصاد مقاومتی و علوم انسانی دانست و گفت: حمایت از کالای ایرانی هویت بخشی توانمندیهای داخلی و تولید ملی می باشد که می بایست توجه بیشتری به آن شود. حمایت از کالای ایرانی عامل رشد اقتصاد و چرخه اقتصادی می باشد.

وی با اشاره به مشکلات و چالش های عرصه اقتصاد، افزودند: چالش درونی و بیرونی در اقتصاد وجود دارد و هر وقت که بر جوانان خود در زمینه تکنولوژی، بیوتکنولوژیی، نانو تکنولوژی فناوری و غیره باور داشتیم، موفق بودیم.

حجت السلام و المسلمین نعمت الله رهنود، مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان و دبیر اجرایی همایش  ضمن تشکر ار حمایت های انجام شده جهت برگزاری با شکوه مراسم ، افزود: بیش از ۱۱۰ مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که در حدود ۶۰ مقاله پذیرفته شد.

مقالات، رابطه سبک زندگی و اقتصاد مقاومتی به نویسندگی دکتر علی اختر شهر، آثار وقف در استان گیلان و اثرات آن بر اقتصاد مقاومتی به نویسندگی دکتر عاطفه لرکجوری و حامد اسماعیلی، مروری بر نقش سبوس برنج و استخراج محصولات غذایی و دارویی با تمرکز بر اقتصاد مقاومتی به نویسندگی دکتر سید یوسف ترابیان، دکتر سیروس بیدریغ و دکتر آرمین هاشمی و پیاده سازی حمایت های جرم شناسی از صنعت گردشگری مطالعه موردی استان گیلان به نویسندگی قاسم قاسمی بعنوان مقالات برتر کنفرانس انتخاب و در مراسم اختتامیه ارایه شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها