تاريخ: 1398/3/29
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

برگزاری کارگاه های توانمند سازی سرگروه های جهادی کشور در بابلسر

در نشست خبری مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی مازندران مطرح شد:

برگزاری کارگاه های توانمند سازی سرگروه های جهادی کشور در بابلسر

تاريخ: 28/8/1397
کد خبر: 78683
با آغاز هفته بسیج و با حضور دکتر شهبازی در استان مازندران، نشست تخصصی مدیران بسیج مهندسین صنعتی استان ها و کارگاه های توانمند سازی مدیران کلینیک صنعت و سرگروه های جهادی کشور در زمینه طرح جهاد روشنایی و کلینیک صنعت در بابلسر برگزار می گردد.

به گزارش سرویس استان مازندران پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، هادی عسکری در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز فعالیت سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن مازندران از سال 93 اظهار کرد: این سازمان با هدف شناسایی، سازمان‌دهی و هم‌افزایی مهندسان صنعتی، کمک به ارتقای کارآمدی نظام، بهره‌گیری از توان مهندسان و متخصصان بسیجی در بحران‌ها و پدافند غیرعامل، افزایش بهره‌وری صنعتی و ارتقای وضعیت صنعتی و همچنین ارائه خدمات علمی و مشاوره حرفه‌ای به جامعه هدف تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه شعبه‌ای از این سازمان در 14 رده شهرستانی نیز فعالیت دارند، افزود: تاکنون 3 هزار و 380 مهندس در رشته‌های مرتبط با صنعت و معدن ازجمله برق، معدن، رایانه، پتروشیمی، مکانیک، الکترونیک و صنعت در سازمان جذب شده‌اند.

رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن مازندران با اشاره به راه‌اندازی کلینیک صنعتی بسیج مهندسان در مازندران به‌عنوان یک استان پیشرو، گفت: دو فعالیت مهم شامل خدمات مشاوره‌ای و تسهیل گری در این کلینیک انجام می‌شود که توانستیم باوجود نوپا بودن، برخی از مشکلات و چالش‌های واحدهای صنعتی را رفع کنیم.

این مسؤول بیان کرد: بازدیدهای علمی از واحدهای صنعت و معدن، پایش و عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعال و راکد و کمک به احیای این واحدها، ایجاد پایگاه معدن و کانون‌های شهرستان، برگزاری اردوهای جهادی صنعتی و کارگاه‌های آموزشی توانمندسازی ویژه مهندسان و تکنسین‌ها، راه‌اندازی بانک جامع اطلاعات با هدف پایش و مشاوره به واحدهای صنعتی ازجمله اقداماتی است که تاکنون از سوی بسیج مهندسان صنعت و معدن مازندران انجام شده است.

عسکری با بیان اینکه در سال‌جاری سرکشی و پایش 55 واحد صنعتی انجام شده است، درباره مهم‌ترین مشکلات این واحدها  گفت: بیش از 90 درصد آنها مشکل مالی را عنوان می‌کنند اما وقتی عارضه‌یابی می‌شود، به این نکته می‌رسیم که مشکل اصلی در مدیریت، بازاریابی و به‌طور کلی فرآیند فعالیت آن واحد بوده است.

وی ادامه داد: می‌توانیم بگوییم که هزار واحد صنعتی در مازندران توسط مالکانی اداره می‌شود که اهلیت ندارند، به‌عنوان نمونه شرکت برای فردی بوده که پس از او به پسرش رسیده است و مالک جدید مشاوره، بازاریابی و مهارتی برای اداره امور نداشته و به همین دلیل فعالیت شرکت راکد شده است.  

رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه کربلا مازندران در مورد اینکه برای عدم موازی‌کاری چه اقدامی صورت گرفته است، اظهار کرد: تعامل خوبی با شرکت شهرک‌های صنعتی داریم و به سراغ شرکت‌هایی می‌رویم که مورد پایش این شرکت قرار ندارند یا در لیست شرکت‌های راکد هستند و از بسته رونق تولید استان بهره‌مند نشده‌اند که عموماً نیز واحدهای خرد و متوسط هستند.

وی، پایش واحدهای مستقر در شهرک صنعتی بهشهر را یکی از تفاهم‌نامه‌هایی اعلام کرد که در سال‌جاری با شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران بسته شده است و اینکه تا پایان سال به انجام خواهد رسید.

عسکری خواستار همکاری بیشتر مسوولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط در حوزه صنعت و معدن مازندران با سازمان بسیج مهندسان صنعت و معدن سپاه کربلا شد و تاکید کرد: معتقدیم که دولت به‌تنهایی نمی‌تواند مشکلات موجود را حل کند، لذا نیاز به امکانات لجستیکی و نیروی انسانی جدیدی است که وارد عرصه خدمت‌رسانی شوند، از این‌رو بسیج به‌عنوان یک نیروی مردمی، با بهره‌مندی از متخصصان خود برای حل مشکلات موجود ورود پیدا کرده است و نه‌تنها سربار و در تقابل با دستگاه‌های دولتی نیست بلکه همراه و در کنار آنها قرار دارد.

وی ادامه داد: راه‌اندازی کلینیک صنعتی بسیج مهندسان صنعت و معدن مازندران مشاوره‌های رایگان دارد، در حد توان به دنبال چالش‌ها و حل مشکلات واحدهای تولیدی می‌رود، با 14 اداره، نهاد و مجموعه مرتبط از بانک‌ها گرفته تا شرکت شهرک‌های صنعتی تعامل ایجاد کرده است و از هر اداره نیز دو کارشناس را برای بازدیدها و پایش‌ها با خود همراه ساخته است.

 رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه کربلا مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جامعه هدف این سازمان تمام مهندسان رشته‌های مرتبط با صنایع و معادن و واحدهای تولیدی هستند، اظهار کرد: پایش‌ها، بازدیدها و نشست‌ها را در واحدها و با مدیران آنها انجام می‌دهیم اما برای دیگر جامعه هدف نیز برنامه‌های مناسبی داریم.

وی بیان کرد: در همین راستا کارگاه تخصصی کلینیک صنعتی و جهاد روشنایی به میزبانی مازندران در 30 آبان‌ماه جاری در مجتمع کوثر بابلسر برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این کارگاه دو روزه میزبان متخصصان برق و صنایع از  17 استان کشور هستیم که طراحی و نصب پنل‌های خورشیدی(که بیشتر در شهرهای کویری است) توسط اساتیدی از وزارت نیرو آموزش داده می‌شود و در بخش صنایع نیز که اقبال استان مازندران بیش از سایر استان‌ها است، اساتیدی از شرکت شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور تدریس خواهند داشت.

عسکری در پایان از صاحبان واحدهای تولیدی که به هر نحوی نیاز به کمک‌های مشاوره‌ای و رفع مشکلات موجود را دارند خواست تا به توانمندی متخصصان و تکنسین‌های جوان و مجرب سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه کربلا اعتماد کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها