تاريخ: 1398/3/29
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

کتاب ((اصول و مبانی محاسبات مه)) تنها کتاب جدیدترین حوزه تخصصی کامپیوتر به زبان فارسی

توسط دو تن از پژوهشگران سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان گیلان تالیف و منتشر شد:

کتاب ((اصول و مبانی محاسبات مه)) تنها کتاب جدیدترین حوزه تخصصی کامپیوتر به زبان فارسی

تاريخ: 12/12/1397
کد خبر: 82764
با معرفی اینترنت اشیاء، میلیاردها وسیله به اینترنت متصل شده و اکثر این دستگاه‌ها دارای محدودیت منابع هستند. مفهوم محاسبات مه آخرین نسل در خط جدایی فیزیکی واحدهای عملکردی است. لایه محاسبه مه، نزدیک‌تر به لایه ادراک است، جایی که حسگرها و محرک‌ها در آن ساکن هستند و محاسبه، شبکه و خدمات ذخیره‌سازی را فراهم می‌کنند.

به گزارش سرویس استان گیلان پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، توسط یکی از اعضای پژوهشگر سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان گیلان، تنها کتاب زبان فارسی یکی از جدیدترین حوزه های تخصصی کامپیوتر تالیف و منتشر شد.

این اثر علمی با عنوان (( کتاب اصول و مبانی محاسبات مه )) توسط مهندس محمدحسین موذن رضامحله مدرس دانشگاه ، متخصص حوزه فناوری اطلاعات و همچنین مهندس علیرضا پوربهرام که ایشان نیز فعال در حوزه سایبر هستند و هردو گیلانی و ساکن رشت می باشند منتشر شده است.

با معرفی اینترنت اشیاء، میلیاردها وسیله به اینترنت متصل شده و اکثر این دستگاه‌ها دارای محدودیت منابع هستند. مفهوم محاسبات مه آخرین نسل  در خط جدایی فیزیکی واحدهای عملکردی است.  لایه محاسبه مه، نزدیک‌تر به لایه ادراک است، جایی که حسگرها و محرک‌ها در آن ساکن هستند و محاسبه، شبکه و خدمات ذخیره‌سازی را فراهم می‌کنند
محاسبات مه توسط سیسکو در سال ۲۰۱۲ ابداع شد، بسط ابر به لبه شبکه است. ویژگی‌های مربوط به مه مانند تأخیر پایین، آگاهی محلی، پشتیبانی از تحرک، حمایت از دسترسی فراگیر، و پشتیبانی از ناهمگنی، اِلزامات اساسی موجود برای طیف گسترده‌ای از خدمات و برنامه‌های IoT را ارایه می‌دهد.
محاسبات مه ، به عنوان محاسبه لبه نیز شناخته می‌شود و یک لایه میانی است که لایه ابر را گسترش می‌دهد.

کار آن تأمین خدمات و منابع در لبه شبکه است. در واقع، مه همه چیز را به کاربران نهایی نزدیک‌تر می‌کند که می‌خواهند با ابر ارتباط برقرار کنند .لایه مه با برخی ویژگی‌های اضافی بر محدودیت‌های ابر غلبه می‌کند. همچنین می‌تواند برای افزایش امنیت در شبکه مورد استفاده قرار گیرد.


مه را می توان به عنوان یک روش توزیعی برای تخصیص منابع و خدمات به دستگاه‌های لبه درک کرد. کاربردهای مورد استفاده توسط مه ممکن است محیط مجازی شده را تقویت کند اما نیاز به سیستم‌های اختصاصی برای پیاده‌سازی دارد.

همچنین از نویسندگان این کتاب،دو اثر تخصصی دیگر با عناوین کتاب اصول و مبانی محاسبات ابری ، کتاب اصول و مبانی اینترنت اشیا تالیف و منتشر شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها