تاريخ: 1399/1/18
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

رونق تولید پایه اصلی اقتصاد مقاومتی است

در نشست بصیرتی کانون بسیج مهندسین صنعتی اراک مطرح شد

رونق تولید پایه اصلی اقتصاد مقاومتی است

تاريخ: 25/4/1398
کد خبر: 84865
نشست بصیرتی کانون بسیج مهندسین اراک با موضوع رابطه مستقیم رونق تولید و اقتصاد مقاومتی در سالن اجتماعات کانون بسیج مهندسین اراک برگزار گردید.

به گزارش سرویس استان مرکزی پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، رضا رحمتی در نشست بصیرتی  کانون بسیج مهندسین اراک با اشاره به اهمیت رونق تولید از دیدگاه اسلام و قرآن اظهار داشت: اسلام خواستار پرورش انسان و جامعه ای تکامل یافته است، تکامل مورد نظر اسلام در زمینه سرمایه های مادی همان پیشرفت اقتصادی است، که انسان و جامعۀ سالم در مسیر آن قرار دارند که با تولید تحقق می یابد.

وی برکت را در تولید دانست و افزود: قوانین اسلامی شامل، قوانین دینی، اقتصادی، سیاسی وامنیتی هستند که از نظر اسلام، سخت ترین قوانین اسلامی هم از منظر احادیث وهم قرآن در حوزه اقتصادی است. قرآن به حدی به مسائل اقتصادی اهمیت میدهد، که زکات را در کنار نماز، امربه معروف ونهی از منکر وجهاد میاورد واز نظر اسلام، برکت در تولید است، هرچند درآمدش کم باشد.

وی ادامه داد: درشرایط کنونی اقتصادی، متاسفانه موضوعی که بسیاری از افراد و تولیدکنندگان به آن توجه ندارند وبسیاری دیگر هم به آن دامن میزنند واجازه رشد و شکوفایی به آن نمیدهند، درواقع همان تولید است.چه بسا بسیاری از منابع اولیه که وارد کشور میشوند و از سوی دیگر صادر میشوند.

رحمتی افزود : درشرایط جنگ اقتصادی، نباید تصمیمات لحظه ای باشند و به منابع داخلی بیش از پیش باید توجه شود و منابع را باید بطور صحیح مصرف کرد.

وی خاطرنشان کرد : در شرایط سخت اقتصادی امروز، نکاتی که میتوانند به رونق تولید داخلی ما کمک کنند عبارتند از: فرهنگ سازیِ درست استفاده کردن دربین تمامی اقشار مردم، ورود نخبگان به چرخه تولید، استفاده صحیح از منابع داخلی و محدود، افزایش میزان خرید داخلی و در پایان به جریان انداختن سرمایه در چرخه تولیدات داخلی.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها