تاريخ: 1399/5/15
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

بازدید میدانی و دوره ای مسئول بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان از شهرستان گلپایگان

گزارش/

بازدید میدانی و دوره ای مسئول بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان از شهرستان گلپایگان

تاريخ: 5/6/1398
کد خبر: 85917
بازدید میدانی و دوره ای از کانون بسیج مهندسین صنعتی و مراکز صنعتی شهرستان گلپایگان با حضور مهندس شادمانفر مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان و سرهنگ اکبری فرمانده سپاه ناحیه گلپایگان برگزار شد.

به گزارش سرویس استان اصفهان پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، در ابتدای جلسه با حضور در محل کانون بسیج مهندسین صنعتی گلپایگان در ساختمان مرکزی نظام مهندسی این شهرستان و با حضور مدیر این کانون جناب آقای مهندس غفاری و همچنین مدیر سازمان نظام مهندسی جناب آقای مهندس اشراقی و جمعی از همکاران سازمانی و کارمندان سازمان نظام مهندسی این شهرستان صورت پذیرفت. 

در ابتدا قرائت قرآن صورت پذیرفت و سپس جناب آقای مهندس اشراقی ضمن خوش آمد گویی به مدیران سازمانی به معرفی سازمان خود و همچنین پتانسیل های موجود در سطح این شهرستان پرداختند. در این راستا طبق گفته ایشان تعداد 200 نفر در سازمان نظام مهندسی گلپایگان عضو هستند که از این بین تعداد 120 نفر دارای پرونده و گواهی کارکرد هستند. تحصیلات غالب این نیرو ها عمدتاً دکتری تخصصی، کارشناسی ارشد و کارشناسی در کارگروه های عمران، معماری، برق، مکانیک می باشد. همچنین طبق بیانات ایشان دفتر نظام مهندسی گلپایگان جزء دفاتر با عملکرد در سطح بالا در استان می باشد. همچنین ایشان در پی توضیحاتشان به عدم افزایش قیمت های هزینه های طراحی و نظارت کارشناسان این سازمان به نسبت افزایش قیمت های موجود در بازار اشاره نمودند. 
سپس با پایان صحبت های ایشان، ریاست محترم سازمان در مورد طرح های سال گذشته سازمان و همچنین طرح های اعتلاء جدید در سال جدید که دو طرح در دستور کار جدی سازمان قرار گرفته است، شامل طرح جهاد روشنایی و همچنین طرح صنعت یار پرداختند و سپس با بیان توضیحات کلی و نحوه عملکرد و ضمن تشکر از همکاری های سازمان نظام مهندسی گلپایگان و پاسخ به جواب سوالات حاظرین به جلسه پایان داده و جهت جلسه دیگری در محل مجموعه کارخانجات شرکت بهران موتور (بزرگ ترین سازنده اکسل خودرو) جلسه خاتمه یافت و به محل کارخانه حرکت نمودیم. 
در جلسه بعدی که با حضور جناب آقای مهندس اتحادی مدیر عامل و عضو هیات مدیره کارخانه بهران موتور گلپایگان و همچنین جناب آقای اتحادی رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت گلپایگان و با حضور جناب آقای سرهنگ اکبری فرمانده سپاه گلپایگان و جناب سروان داوودبندی و جناب آقای رجبی مدیر فنی و مدیر واحد R&D کارخانه بهران موتور گلپایگان برگزار گردید .
در ابتدا این جلسه در ابتدای امر جناب آقای مهندس شادمانفر ریاست محترم سازمان بسیج مهندسین توضیحات زیر را به سمع و نظر حضار جلسه رساندند:
1- کلیات طرح صنعت یار پرداختند و معرفی روش ها و راهکاری های طرح برای صنایع متفاوت 
2- ایجاد کلینک با گرایش در رشته های مختلف جهت بهبود صنایع 
3- شناسایی صنایع و ارائه راهکارهای فنی جهت بهبود شرایط صنایع 
4- تشکیل 13 کارگروه اجرایی جهت همکاری و مشاوره 
5- عدم همکاری سازمان های دولتی و اتاق اصناف در اجرایی شدن طرح 
6- هماهنگی با ارگان های دولتی جهت تسهیل امور توسط سازمان 
سپس جناب آقای مهندس اتحادی رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت گلپایگان پیرو موضعیت جلسه به شرایط نامساعد بازار برای فعالیت های اقتصادی اشاره نمودند و این شرایط را ناشی از نداشتن وضعیت مطلوب بازار و همچنین سود دهی شغل های داد و ستد و دلالی در بازار به جای شغل های صنعتی و صنایع دانستند و به این نکته اشاره نمودند که متاسفانه سرمایه گذاران دیگر مانند سالیان گذشته به سمت شغل های تولیدی روی نمی آورند و بر این باور هستند که سرمایه گذاری در دل صنعت اشتباه است .
در ادامه ایشان به این نکته اشاره کردند که در حدود 150 صنعت در شهرستان گلپایگان وجود دارد که این صنایع بدلیل داشتن مدیران بومی و همچنین نیروی انسانی بومی منطقه و جوانان جهادی توانسته اند کمر به همت ببندند و شرایط صنایع این شهرستان شاید به نسبت شهرستان های دیگر استان اصفهان مطلوب تر و با وجود مشکلات به نسبت شهرستان های دیگر کمتر دچار بهران اقتصادی و تعطیلی شده اند .
همچنین ایشان در طی صحبت های خود و ضمن استقبال و همکاری با کارگروه صنعت یار، پیشنهادات سازنده ای برای اجرایی کردن این طرح بیان نمودند
1- به جای انتخاب صنایع یونیک که راهکار ، جامعه هدف، بازار هدف و همه شرایط مشخص است بهتر است به سراغ صنایع تجمعی و خرد بازار بروید (برای مثال صنایع سنگ بری (
2- اگر در صنعتی وارد شدید و جواب های مطلوبی گرفتید، صنعت گران آن حوزه که مشکل آنها توسط سازمان حل شده است را در یک جلسه دعوت کرده و از صنعت گران آن حوزه در شهرستان های هدف دعوت نمایید و این حس را ایجاد نمایید که مشکل آن ها قبلاً در شهرهای دیگر وجود داشته و این سازمان این مشکلات را حل نموده است (مانند صنایع پلیمر (
3- اکثر صنایع کوچک برای حل مشکلات خود با توجه به همکاری های صورت گرفته قبلی در سالیان گذشته با شرکت های دیگر متاسفانه به هیچ جمع بندی و برون یافتی از مشکلات دست نیافته اند، لذا در حال حاظر برای حضور در این صنایع می بایست دقت نمود و اعتماد سازی کرد و به جای تعداد زیادی جامعه هدف فقط به چند صنعت در گام اول بسنده نمود .
4- اکثریت صنایع بدنبال ایجاد رابط مالی هستند. چرا که برای حل مشکل خود متاسفانه مودجه کافی برای حل و فصل کردن مشکلات را ندارند و بعضاً به همین دلیل با نیمی از توان و ظرفیت خود کار می کنند و در صورتی که این هماهنگی بوجود آید و بتوان با روابطی که سازمان بسیج مهندسین صنعتی دارد بتوان هماهنگی جهت اخذ وام را ایجاد نمود .
همچنین در پایان صحبت ها، ایشان قول همکاری در زمینه معرفی صنایع و همچنین ارائه مجوزات لازم جهت حضور کارگروه صنعت یار را در صنایع مختلف ایجاد نمایند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها