تاريخ: 1399/5/15
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

پایداری مشاغل و اشتغال زایی یکی از مهمترین راهبردها برای تحقق اقتصاد مقاومتی

فرماندار شفت در نشست کارگروه رفع موانع تولید این شهرستان عنوان کرد

پایداری مشاغل و اشتغال زایی یکی از مهمترین راهبردها برای تحقق اقتصاد مقاومتی

تاريخ: 26/6/1398
کد خبر: 85939
محمدرضا محسنی فرماندار شفت در این نشست با اشاره به اینکه پایداری مشاغل و ایجاد بستر مناسب برای اشتغال یکی از مهمترین راهبردهای برای تحقق اقتصاد مقاومتی بوده است افزود: همواره از واحدهای تولیدی شهرستان که اهتمام به کار و تولید داشته اند حمایت شده است.

به گزارش سرویس استان گیلان پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، کارگروه رفع موانع تولید شهرستان شفت با حضور آرش فرزام صفت معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، فرهاد دلق پوش رییس سازمان صنعت معدن تجارت گیلان، حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا عابدی محزون مسول سازمان بسیج مهندسین صنعتی، مدیران کل بانک های عامل استان و تنی چند از مدیران کل ذیربط امروز دوشنبه در سالن میرزای شفتی فرمانداری برگزار شد.

محمدرضا محسنی فرماندار شفت در این نشست با اشاره به اینکه پایداری مشاغل و ایجاد بستر مناسب برای اشتغال یکی از مهمترین راهبردهای برای تحقق اقتصاد مقاومتی بوده است افزود : همواره از واحدهای تولیدی شهرستان که اهتمام به کار و تولید داشته اند حمایت شده است.

وی ایجاد اشتغال در سطح روستاها را یکی از راهکار رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار در شهرستان شفت است افزود : نگاه وزارت کشور توسعه متوازن همه استان ها و شهرستان ها است و در این راستا شهرستان شفت بر اساس شاخص های موجود و به صورت پایلوت به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان کمترتوسعه یافته کشور انتخاب شد تا با اجماع ظرفیت های کشوری استانی و همچنین شهرستانی در توسعه این منطقه یک رشد و جهش محسوس ایجاد شود.
محسنی با بیان اینکه صنعت در کنار کشاورزی و گردشگری یکی از ظرفیت های مهم اقتصادی شهرستان شفت محسوب میشود افزود : ۱۱۷ واحد صنعتی در سطح این شهرستان وجود دارد که ۶۶واحد در داخل مجموعه شهرک صنعتی و ۵۱واحد نیز در خارج از این مجموعه قرار دارد.
وی با بیان اینکه ۲۶واحد صنعتی فعال ، ۲۰واحد نیمه فعال و ۲۸واحد تعطیل ، در شهرک صنعتی شفت جای دارد افزود : در خارج از شهرک صنعتی نیز ۵۱ واحد دارای پروانه و مجوزفعالیت هستند که ۳۰واحد فعال ، ۵ واحد نیمه فعال و ۱۵واحد نیز تعطیل هستند.
وی با بیان اینکه۱۰۴۴ نفر در داخل شهرک صنعتی شفت و ۲۳۲ نفر نیز در واحدهای صنعتی خارج از این مجموعه اشتغال دارند افزود : پایداری مشاغل و ایجاد فرصت های جدید اشتغال مستلزم رفع موانع تولید است.
گفتنی است در این نشست برخی تولیدکنندگان به بیان مشکلات واحدهای خود پرداختند که برای رفع آن مصوباتی به تصویب رسید.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها