تاريخ: 1398/11/30
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

پویایی و رونق صادرات با حضور و نقش‌آفرینی بخش خصوصی در اقتصاد ملی

استاندار گیلان در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مطرح کرد

پویایی و رونق صادرات با حضور و نقش‌آفرینی بخش خصوصی در اقتصاد ملی

تاريخ: 10/7/1398
کد خبر: 85956
دکتر ارسلان زارع با اشاره به اینکه در شرایط کنونی کشور، با توجه به اقدامات غیرقانونی و غیراخلاقی دولت آمریکا، نیازمند تقویت حضور و نقش‌آفرینی بخش خصوی در اقتصاد ملی و بسترسازی برای رونق صادرات هستیم، افزود: قطعاً حاصل این تلاش، پویایی و رونق صادرات و افزایش درآمد ملی است.

به گزارش سرویس استان گیلان پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، دکتر ارسلان زارع با اشاره به اینکه در شرایط کنونی کشور باتوجه به اقدامات غیرقانونی و غیراخلاقی دولت آمریکا، نیازمند تقویت حضور و نقش‌آفرینی بخش خصوی در اقتصاد ملی و بسترسازی برای رونق صادرات هستیم، افزود: قطعاً حاصل این تلاش، پویایی و رونق صادرات و افزایش درآمد ملی است.

وی با اشاره به اینکه بودجه سال آینده عمدتاً مبتنی بر صادرات غیرنفتی، فعالیت‌های اقتصادی و درآمدهای مالیاتی خواهد بود، اظهار داشت: سال آینده این سیاست به صورت ارادی در تدوین بودجه اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به راهبرد تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب و برنامه‌های رئیس‌جمهوری در راستای اقتصاد مقاومتی گفت:برای معرفی فعالیت‌ها، تولیدات، توانمندی‌ها و فناوری‌های بخش کشاورزی، پارک علم و فناوری، شرکت‌های دانش بنیان، صمت، جهاد کشاورزی و شیلات استان گیلان در کشورهای دیگر باید پویایی بیشتری داشته باشیم.

دکتر زارع بر ضرورت تقویت صادرات محصولات راهبردی گیلان از جمله تولیدات کشاورزی تأکید و تصریح کرد: به منظور دستیابی به هدفگذاری تعیین شده 500 میلیون دلاری صادرات از گیلان باید دستگاه‌هایی همچون صمت و جهادکشاورزی در خصوص تشکیل میز کالایی و صادرات مصالح ساختمانی، کاشی، سرامیک، مواد شیمیایی، گونی، کنف، کیوی، مرکبات، گل و گیاه، گوشت مرغ، ماهی و چای به کشورهای هدف حوزه CIS و نیز آذربایجان، روسیه و عراق اهتمام ویژه داشته باشند.

وی با تأکید بر سوق دادن تسهیلات بانکی به سمت افزایش کمی وکیفی محصولات تولیدی گیلان گفت: سال گذشته 870 هکتار از اراضی شیب‌دار به منظور کشت محصولات باغی واگذار شد که امسال با شرط اولویت واگذاری به افرادی که از طریق آبیاری تحت فشار اقدام به کشت محصولات می‌کنند این میزان را به هزار هکتار افزایش دهیم.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال نیز در این نشست با بیان اینکه در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی قرار داریم، گفت: واگذاری امور اقتصادی به بخش خصوصی بسیار مهم است و استان گیلان باتوجه به همسایگی با کشورهای حوزه CIS می‌تواند گام بلندی در صادرات محصولات تولیدی خود بردارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها