تاريخ: 1399/5/15
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

سمینار آموزشی و همایش سه روزه جهاد روشنایی

به همت بسیج مهندسین صنعتی استان مرکزی برگزار شد

سمینار آموزشی و همایش سه روزه جهاد روشنایی

تاريخ: 5/10/1398
کد خبر: 89011
در راستای اجرایی شدن طرح جهاد روشنایی بسیج مهندسین صنعتی استان مرکزی در ادامه دوره های آموزشی کشوری، با تکیه بر پتانسیل های درونی خود سمینار آموزشی-کاربردی برای مهندسین جهادی در سطح تمامی کانونهای درون استانی خود برگزار نمود.

به گزارش سرویس استان مرکزی پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، در راستای اجرایی شدن پروژه جهاد روشنایی که میتوان از آن بعنوان یکی از مهمترین طرح های اعتلای سازمان بسیج مستضعفین کشور نام برد، سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان مرکزی همگام با سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور و در ادامه دورههای آموزشی و آماده سازی کشوری، سعی بر آن داشت تا با تکیه بر پتانسیل های درون استانی خود همایش و سمینار آموزشی و کاربردی برای بسیجیان گروههای جهادی طرح جهاد روشنایی در سطح تمامی کانونهای درون استانی خود اجراء نماید.

با تصویب این طرح در تاریخ دوم آذر ماه سال جاری، در کارگروه جهاد روشنایی استان مرکزی، به سرعت و با دقت فراوان برنامه ریزی برای اجرایی شدن این همایش به انجام رسید و در نهایت با انتخاب دانشگاه آزاد اسلامی نراق بعنوان میزبان و با همکاری گسترده دستگاهها و سازمانهای مختلف از جمله: اداره کل آموزش فنی و حرفه استان، اداره کل آموزش و پرورش استان، شرکت توزیع برق شهرستانهای خمین و دلیجان، حوزه علمیه شهرستان نراق و صنایع بزرگ پتروشیمی و پالایشگاه مستقر در استان و البته با همکاری متقابل و جهادی سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان با کانون های توانمند شهرستانی خود، این همایش و سمینار آموزشی با کیفیتی بسیار مطلوب با موفقیت به اجراء درآمد.

در روز نخست، ضمن پوشش خبری صدا و سیمای استان، مراسم افتتاحیه با حضور امام جمعه محترم شهرستان فرماندهان سپاه، فرماندار و مدیران محترم سازمانهای اجرائی و حمایتی از جمله شرکت توزیع برق، اداره بهزیسیتی و کمیته امداد امام خمینی ره و همچنین با حضور گرم بسیجیان عضو گروههای جهادی مربوطه با کیفیت بسیار مطلوبی انجام پذیرفت.

این مراسم که با سخنرانی سرهنگ نباتی فرمانده محترم سپاه ناحیه دلیجان و دکتر انتظاری ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق آغاز گردید، با پخش یک ویدئو موشن گرافی که توسط سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان و کانون ناحیه اراک طراحی و ساخته شده بود، ادامه یافت و به زیبایی به بیان جزئیات طرح جهاد روشنایی پرداخت. در پایان با حضور جناب آقای مهندس لطیفی مسئول سازمان بسیج مهندسین استان در جایگاه سخنران، ایشان ضمن تبیین برنامه های طرح اعتلای سازمان، توضیحات تکمیلی پیرامون طرح جهاد روشنایی برای حاضرین را ارائه نمودند.

با پایان مراسم افتتاحیه، به صورت رسمی کلاسهای آموزشی این دوره تخصصی تحت نظارت آقای مهندس علیرضا اسدی عضو کارگروه جهاد روشنایی کشور و با تدریس استاد برجسته فتوولتائیک جناب آقای مهندس بیات به مدت 2 روز آموزشی از ساعت 8 صبح الی 5 عصر با کیفیت مطلوب برگزار گردید.

روز سوم و پایانی این همایش به کارگاه عملی اختصاص یافت که طی آن بسیجیان گروه های جهادی حاضر در همایش ابتدا اصول نصب نیروگاه های خورشیدی خانگی را با کار بر روی یک ست آموزشی یک کیلو واتی متصل به شبکه فرا گرفته و در نهایت با حضور در سایت نیروگاه خورشیدی حوزه علمیه شهرستان نراق از نزدیک با چگونگی عملکرد یک نیروگاه واقعی متصل به شبکه آشنا شدند.

این دوره آموزشی در پایان با یک بازدید دو ساعته و دسته جمعی بسیجیان گروههای جهادی از بافت تاریخی شهرستان با اصالت نراق (بوم گردی) و اهدای هدایایی از طرف سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان به عنوان یادبود و همچین گواهینامه معتبر سازمان فنی و حرفهای کشور، به پایان رسید. قابل به ذکر است در ساعات بعد از غروب خورشید که عملا کلاسهای آموزشی پایان میافتند، روحانی حاضر در گروه با تشکیل حلقههای صالحین، موجی از اتحاد و روحیه بسیجی و انقلابی را در تجمع این بسیجیان ایجاد مینمود که همین موضوع، باعث تنوع بخشی بسیاری در ساعات برگزاری این همایش 3 روزه شده بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها