تاريخ: 1399/4/21
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

قدردانی استاندار گیلان از پاسخ قاطع سپاه به اقدام تروریستی آمریکا

در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید عنوان شد

قدردانی استاندار گیلان از پاسخ قاطع سپاه به اقدام تروریستی آمریکا

تاريخ: 23/10/1398
کد خبر: 89023
در این جلسه استاندار گیلان از اقدام تلافی جویانه و قاطع سپاه پاسداران در پاسخ به حرکت تروریستی دولت آمریکا و نیز اجماع نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و تصویب اقدام متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران علیه آمریکا با تأیید شورای نگهبان، قدردانی کرد.

به گزارش سرویس استان گیلان پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، دکتر ارسلان زارع  در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گیلان با تسلیت شهادت سردار رشید و بزرگ اسلام و ایران حاج قاسم سلیمانی، از دست دادن تعدادی از بندگان مخلص خدا به سبب ازدحام جمعیت در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی، افزود: از اقدام تلافی جویانه و قاطع سپاه پاسداران در پاسخ به حرکت تروریستی دولت آمریکا و نیز اجماع نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و تصویب اقدام متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران علیه آمریکا با تأیید شورای نگهبان، قدردانی می‌کنم.

دکتر زارع همچنین با قدردانی از پاسخ قاطع سپاه پاسداران به آمریکا اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن استمرار سیاست صلح و دوستی، هرگز حرکت های تروریستی و غیرقانونی همچون به شهادت رساندن سردار سلیمانی که با روادید و مجوز قانونی براساس دعوت مقامات رسمی کشور عراق به آنجا سفر کرده بود، را تحمل نمی کند.

وی افزود : از مردم گیلان که همگام و همزبان با مردم غیور، مقاوم، انقلابی و فهیم ایران ضمن برگزاری آیین ها و مراسم سوگواری، در محکومیت و انزجار از حرکت ددمنشانه و تروریستی دولت آمریکا حضوری فعال داشتند، قدردانی می کنم.

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش گفت: دستیابی به رونق اقتصادی، سرعت بخشی به روند توسعه و پیشرفت استان، تقویت اشتغال و رونق تولید، در گرو حمایت از بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه این نگاه مثبت از جمله راهبردها و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب، مورد تأکید رئیس‌جمهوری و در زمره برنامه‌های دولت تدبیر و امید است، افزود: وقتی مدیران دستگاه‌ها و بانک‌ها، پشتیبان و حامی واحدهای تولیدی باشند؛ ضمن امیدافزایی، در ناکامی دشمنان مردم و نظام جمهوری اسلامی نیز نقش آفرینی می‌کنند.

استاندار گیلان نا امیدکردن مردم، تشدید فشارها و موفقیت در جنگ اقتصادی را از اهداف دشمنان عنوان و خاطرنشان کرد: کوشش در جهت حمایت از بخش خصوصی، ضمن اعتمادافزایی و افزایش سرمایه‌های اجتماعی؛ به یقین در افزایش سهم تولید، اشتغال و ارتقاء شاخص‌های توسعه اقتصادی اثرگذار است.

دکتر زارع به وجود بالغ بر دو هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات در گیلان با عناوین مختلف اشاره و اظهار کرد: یک هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات در بخش رونق تولید استان پیش‌بینی شده که باید تا پایان شهریور سال 99 جذب شود.

وی به اختصاص 885 میلیارد تومان تسهیلات پیرامون طرح‌های بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی استان که تاکنون 130 میلیارد تومان آن جذب شده، نیز اشاره کرد و گفت: تعداد زیادی از پرونده‌ها در مراحل انجام تشریفات و ضوابط قانونی بانک‌ها قرار دارند که انتظار می‌رود در پرداخت آن‌ها تسریع شود.

نماینده عالی دولت در گیلان به وجود تسهیلاتی از تبصره 16 و 18، کمیته امداد و بهزیستی اشاره کرد و افزود: در بخش‌های مختلف دیگری همچون وجوه اداره شده نیز تسهیلاتی داریم که با تجمیع آن‌ها ، میزان تسهیلات قابل پرداخت به بیش از سه  هزار میلیارد تومان می‌رسد.

استاندار گیلان بر ضرورت تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات تأکید و تصریح کرد: استفاده از ظرفیت جوانان و شرکت‌های دانش بنیان، مایه امیدافزایی می‌شود که باتوجه به ظرفیت‌های بالای استان گیلان در این بخش، باید در اولویت حمایت‌ها قرار گیرد.

وی افزود: فراهم کردن زمینه مشارکت جوانان به ویژه در واحدهای تولیدی و خدماتی ، نشاط اجتماعی، پویایی و امیدافزایی را برای استان به دنبال دارد.

در این جلسه مسائل و مشکلات هشت واحد تولیدی استان بررسی و از سوی استاندار گیلان دستور رسیدگی و رفع موانع آنها از مسیر قانونی به دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل صادر شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها