تاريخ: 1399/7/8
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

توزیع بیش از ۱۱ هزار بسته بهداشتی در استان قزوین/ مرکز تولید ماسک n۹۵ راه‌اندازی می‌شود

مسئول بسیج مهندسین صنعتی قزوین خبرداد

توزیع بیش از ۱۱ هزار بسته بهداشتی در استان قزوین/ مرکز تولید ماسک n۹۵ راه‌اندازی می‌شود

تاريخ: 25/1/1399
کد خبر: 93113
مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان قزوین گفت: در شهرستان البرز نسبت به راه اندازی مرکز تولید ماسک n۹۵ اقدام شده که پس از ایزوله بهداشتی محل مورد نظر، این واحد با ظرفیت روزانه ۱۵هزار ماسک طی چند روز آینده به چرخه تولید وارد می‌شود.

به گزارش سرویس استان قزوین پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، جعفر عباسی درباره عملکرد سازمان بسیج مهندسین قزوین برای مقابله با کرونا اظهار کرد: پس از شیوع ویروس کرونا در استان سازمان بسیج مهندسین صنعت و عمران اقداماتی را در راستای مقابله با آن انجام داد که در مرحله اول آن بخش از واحدهای تولیدی که قابلیت تولید مواد ضدعفونی کننده، دستکش و ماسک داشتند رصد و مشکلات آن‌ها بررسی شد.

وی ادامه داد: برخی واحدهای تولیدی برای تولید نیاز به دریافت مجوز داشتند که با پیگیر‌ی‌های صورت گرفته با معاونت غذا و دارو مجوز 15 واحد صادر شد، همچنین در اوایل شیوع کرونا نیز جهت تهیه ملزومات اورژانش و بیمارستان‌ها از طریق شرکت‌های تولید کننده هماهنگی انجام شد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان قزوین ابراز کرد: در راستای گندزدایی معابر و خیابان‌ها محلول‌های ضدعفونی تهیه و با همکاری نواحی شهرستان‌ها گندزدایی انجام شد.

وی افزود: همچنین در شهرستان البرز نسبت به راه‌اندازی مرکز تولید ماسک n95 اقدام شده که پس از ایزوله بهداشتی محل مورد نظر، این واحد با ظرفیت روزانه 15 هزار ماسک طی چند روز آینده به چرخه تولید وارد می‌شود؛ دستگاه تولید ماسک توسط جانشین مسئول کانون شهرصنعتی البرز که یکی از نخبگان و مخترعان بسیجی در واحد تولیدی است طراحی و با همکاری چند واحد دیگر ساخته شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: تاکنون هشت هزار بسته اقلام بهداشتی به کمک خیرین سازمان تهیه و بسته بندی و توسط اعضای قرارگاه جهادی حضرت زینب(س) و اعضای بسیج پایگاه حضرت ابوالفضل(ع) در مناطق محروم بین خانواده‌های نیازمند، مراکز بهزیستی و خیریه توزیع شده است.

وی ادامه داد: شش هزار مورد از این بسته‌ها شامل محلول ضدعفونی بود و در مجموع در دو هزار بسته دیگر نیز هزار عدد ژل ضدعفونی کننده، 10 هزار دستکش لاتکس، شش هزار ماسک پنج لایه و دو هزار و 500 بطری یک لیتری و نیم لیتری محلول ضدعفونی کننده بدون الکل قرار داشت.

عباسی درباره کمک این سازمان در قالب کمک مومنانه به افراد نیازمند بیان کرد: تاکنون 100 کارت هدیه 100 هزار تومانی بین خانواده‌های محروم توزیع شده و 200 بسته مواد غذایی شامل برنج الموت، کنسرو قورمه سبزی، روغن و ژل ضدعفونی کننده نیز تهیه شده و در این ایام از طریق مراکز بسیج بین اقشاری که شناسایی شده‌اند، توزیع می‌شود.

وی افزود: در ناحیه قزوین از سه هفته پیش دوخت ماسک به‌صورت خانگی آغاز شده و روزانه دو هزار ماسک پنج لایه تولید می‌شود، همچنین روزانه 10 هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده بدون الکل برپایه بنزالکولیوم کلراید و آب اکسیژنه تولید می‌شود.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و عمران استان قزوین گفت: در کانون بسیج مهندسین شهرستان البرز نیز 690 لیتر محلول تولید و هزار و 450 بطری محلول ضدعفونی به قیمت 20 میلیون تومان بین روستاها و خیریه شهدای مدافع حرم مختص نیازمندان و بیمارستان‌ها توزیع شد.

وی ابراز کرد: راه اندازی دو واحد تولید محلول ضدعفونی، تهیه هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده به صورت یک روز در میان برای گندزدایی، توزیع ماده ضدعفونی کننده با قیمت کارخانه در ایستگاه‌های سلامت در راستای تنظیم بازار، تهیه روزانه 40 لیتر ماده ضدعفونی کننده برای ضدعفونی عابرین پیاده در ایستگاه‌های سلامت و تهیه پارچه ماسک به تعداد پنج هزار عدد و 20 کیلو کش ماسک از اقدامات انجام شده در ناحیه تاکستان است.

این مقام مسئول ادامه داد: تهیه و توزیع بسته معیشتی برای 23 خانوار شامل برنج، روغن، مرغ، تن ماهی، گوشت، ماسک، دستکش و ماده ضدعفونی کننده و تهیه و توزیع سه هزار و 200 بطری محلول ضدعفونی دست و سطوح بین خانواده‌های نیازمند از دیگر برنامه‌های ناحیه تاکستان بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها