تاريخ: 1399/8/6
ساعت:
جستجو:

رفع موانع تولید در ۵۰ واحد تولیدی مواد بهداشتی/ اهدای ۵۰ تخت نقاهتگاهی به بیماران کرونایی

مسئول بسیج مهندسین صنعتی سپاه امام حسن مجتبی (ع)‌استان البرز در گفتگو با ایرنا عنوان کرد

رفع موانع تولید در ۵۰ واحد تولیدی مواد بهداشتی/ اهدای ۵۰ تخت نقاهتگاهی به بیماران کرونایی

تاريخ: 31/1/1399
کد خبر: 93119
مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه امام حسن مجتبی (ع)‌ استان البرز گفت: موانع و مشکلات ۵۰ واحد تولید کننده مواد و لوازم پییشگیرانه بیماری کرونا در این استان مرتفع شد.

به گزارش سرویس استان البرز پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، حسین رجبی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه رفع مشکل این واحدهای تولیدی با کمک سازمان صنعت،‌معدن و تجارت و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز انجام شده، افزود: ۲۸ واحد در حوزه تولید مواد ضدعفونی کننده سطح و دست و ۲۲ واحد نیز در حوزه تولید لوازم پیشگیرانه از قبیل ماسک و دستکش و ظروف پلاستیکی فعال هستند که مشکلات آن ها از جمله در بخش صدور مجوز و بحث تامین مواد اولیه مرتفع شد.

وی اظهار داشت: بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه استان البرز از ابتدای شیوع بیماری ویروسی کرونا در کشور و رسانه ای شدن این موضوع، یکی از مهمترین اقدامات این قشر بسیج، حضور گروه های جهادی مهندسی در ضدعفونی معابر و سطوح بود که تاکنون ادامه دارد.

وی با اشاره به فعالیت کلینیک صنعت و معدن بسیج مهندسین، گفت: یکی از مهمترین اقدامات این کلینیک رصد و پایش لحظه ای صنایع از جمله واحدهای تولید کننده مواد ضدعفونی، ماسک و دستکش است.

اهدای ۱۸ هزاربسته معیشتی به خانواده های نیازمند

رجبی در ادامه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درخصوص همدلی در کمک به خانواده های کم برخوردار، افزود: با کمک سپاه استان این خانواده ها شناسایی شدند و برای کمک به آن ها یک فضای همدلی خوبی راه اندازی و نشست های مختلفی با مدیران واحدهای تولیدی و اجرایی برگزار شد.

وی اظهار داشت: برای کمک به خانواده های نیازمند و کم برخوردار و به خصوص خانواده هایی که از محل بیماری کرونا از لحاظ اقتصادی متضرر شده بودند، واحدهای تولیدی و افراد حقیقی زیادی به عنوان خیر پای کار آمدند.

وی گفت:  تا کنون حدود ۱۸ هزار بسته معیشتی با کمک نواحی و بسیج اقشار جمع آوری و در اختیار نیازمندان قرار گرفته است.

رییس بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه استان البرز ادامه داد: تاکنون  افزون بر تولید و توزیع 15 هزار ماسک ، تعداد ۳۳ هزار بسته بهداشتی و ضدعفونی توزیع شده است.

 

رجبی همچنین کمک به فعال سازی، ثبت و جانمایی از واحدهای دانش بنیان را از دیگر اقدامات بسیج مهندسین دانست و افزود:‌ تاکنون از هفت واحد دانش بنیان در این عرصه حمایت شده است.

اهدای ۵۰ تخت نقاهتگاهی به بیماران کرونایی

رییس سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه البرز اضافه کرد: همچنین از سوی اتاق بازرگانی، صنایع،‌معادن و کشاورزی استان البرز ۵۰ عدد تخت پزشکی نقاهتگاهی برای بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

رجبی ریشه کنی کرونا را نیازمند همراهی همه مردم دانست و اظهار کرد: فعالان اقتصادی استان به عنوان بازوان توانمند کشور در جنگ اقتصادی در جهت جهش تولید گام های خوبی را برنامه ریزی کرده و مسوول بهداشت محیط فعالیت خود شده اند و این سازمان با کمک گروه های جهادی مهندسی تحت عنوان کلینیک صنعت با حضور فعالانه در کمک به رفع موانع تولید و ضد عفونی محیط و معابر در کنار این فعالان اقتصادی جهادگر تا پایان بیماری کرونا ایستاده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین