تاريخ: 1399/4/22
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

کمک به پیشران های اقتصادی، کمک به رونق و توسعه اقتصادی

یادداشت/

کمک به پیشران های اقتصادی، کمک به رونق و توسعه اقتصادی

تاريخ: 20/3/1399
کد خبر: 93195
بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی هدف، دستیابی به اقتصادی پایدار و ماندگار است تا با مقاوم سازی در شرایط سخت و دشوار، تحریم ها و سیاست های ناهمگون دنیا، کشور ما از آسیب مصون بماند.

به گزارش سرویس استان خراسان جنوبی پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، مهندس ارجمندفر مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان خراسان جنوبی در یادداشتی عنوان کرد: بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی هدف، دستیابی به اقتصادی پایدار و ماندگار است تا با مقاوم سازی در شرایط سخت و دشوار، تحریم ها و سیاست های ناهمگون دنیا، کشور ما از آسیب مصون بماند.

هم سویی باسند چشم اندازه 1404و برنامه ششم توسعه را از مهمترین اولویت های اقتصادی مقاومتی در برنامه های بلند مدت اقتصادی است، باید با تلاش جمعی برای رسیدن به این اهداف از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم. درک صحیح و مفاهمه مشترک از اوضاع و احوال کشور از طرفی در بخش های دولتی از جمله بانک ها، بیمه، مالیات، موسسات مالی غیر دولتی و از طرفی تولید کننده، حلقه واسط و کارگروه های کارشناسی از اهمیت زیادی برخوردار است. در وضع فعلی که همه شرایط را می دانیم نباید اجازه داد کوچکترین نگرانی برای ما بوجود بیاید باوجود اینکه همه می دانیم مشکلات چیست اگرمضایقی در آینده مواجه شویم می دانیم داستان چیست.

می دانیم کسانی که آن طرف مرزها نشسته اند قطعا وضع آرامش حجم صادرات مناسب ما به کشورهای همجوار و روند و گسترش تولید و استحکام بنیه اقتصادی و تقویت آن رابر نمی تابند و از هر اقدامی برای تضعیف صادرات و تولیدات کشور استفاده می کنند.

در این شرایط حداقل در مدار داخلی واحدهای موجود باید به گونه ای باشد تا سرمایه گذاران خارجی و کسانی که قصد دارند از خارج از استان در خراسان جنوبی سرمایه گذاری کنند برای این امر رغبت لازم  را داشته باشند و درغیر این صورت نخواهیم توانست به اهداف مورد نظر در این زمینه دست پیدا کنیم.

امروز کمک به پیشران های اقتصادی، کمک به رونق و توسعه اقتصادی استان است. در این شرایط با تکیه صرف بر اعتبارات دولتی نمیتوان به اهداف مورد نظردست یافت، باید پیشران های اقتصادی بیش از پیش از سوی مسئولان مورد توجه قرار گیرند، چرا که آنها علاوه بر ایجاد اشتغال به رونق و آبادانی مناطق و استانها نیز کمک می کنند.

بانک ها باید جدی تراز قبل در این زمینه ورود کنند، شرکت های خدمات رسان از جمله برق، آب و گاز هم باید در یک تعامل دوجانبه و منطقی مشکلات موجود را بررسی و برطرف کنند و از طرف دیگر واحدهای اقتصادی بدهکار نیز باید در یک زمان بندی مناسب بدهی خود را به شرکت های آب، برق و گاز پرداخت کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها