تاريخ: 1399/8/6
ساعت:
جستجو:

تعطیلی 15 ماهه پروژه سد کنجانچم مهران با 90 درصد پیشرفت فیزیکی/ بیکاری 400 نفر

مطالبه گری بسیج مهندسین صنعتی استان ایلام از وزارت نیرو

تعطیلی 15 ماهه پروژه سد کنجانچم مهران با 90 درصد پیشرفت فیزیکی/ بیکاری 400 نفر

تاريخ: 22/4/1399
کد خبر: 93246
مهندس محمدی مسئول بسیج مهندسین صنعتی استان ایلام با حضور در کارگاه سد کنجانچم مهران از این پروژه بازدید نمود. این پروژه با ۹۰ درصد پیشرفت بدلیل کمبود اعتبارات مدت ۱۵ ماه است که تعطیل می باشد.

به گزارش سرویس استان ایلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، مسئول بسیج مهندسین صنعتی استان ایلام با حضور در کارگاه سد کنجانچم مهران از این پروژه بازدید نمود.

در این بازدید مهندس فیلی سرپرست پروژه گزارشی از روند اجرایی کار بیان نمود سپس مسایل و مشکلات این پروژه که در مرحله ۹۰ درصد پیشرفت بوده و بدلیل کمبود اعتبارات به مدت ۱۵ ماه تعطیل می باشد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

با توجه به تعطیلی این پروژه نزدیک به ۴۰۰ نفر بیکار شده و نزدیک ۳۰۰۰ هکتار اراضی نیز آماده استفاده از مخزن این سد جهت آبیاری می باشد.

از آنجاییکه جهت تکمیل پروژه بر اساس گزارش مسئول کارگاه نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان نقدینگی می باشد مقرر شد با استفاده از ظرفیت بسیج مهندسین صنعتی در وزارت نیرو پیگیری لازم بعمل آید.

در ادامه مهندس محمدی مسول بسیج مهندسین صنعتی استان خواستار پیگیری موضوع از طریق مدیریت عالی استان و نمایندگان مردم در مجلس جهت پیگیری و مطالبه اعتبارات لازم شد و بصورت میدانی بخش هایی از پروژه بازدید و در هربخش  توضیحات لازم توسط سرپرست کارگاه ارایه شد.

لازم بذکر است مهندس فیلی کارشناس استخراج معدن از اعضای فعال بسبج مهندسین صنعتی استان بوده و در حال  حاضر سرپرست پروژه سد کنجانچم مهران مربوط به سامانه گرمسیری پروژه ای که توسط قرار گاه خاتم موسسه بعثت اجرا می باشد و اعتبارات آن از محل صندوق توسعه ملی با اذن مقام معظم رهبری تامین می گردد. مشاور پروژه شرکت مهاب قدس و کارفرمای آن شرکت منابع آب ایران می باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین