تاريخ: 1399/8/11
ساعت:
جستجو:

پایش حدود 700 واحد صنعتی در کم تر از دو ماه/ احیاء چند مرکز بزرگ صنعتی

در جلسه هم اندیشی و هم فکری مشاوران، پایشگران و برخی از فعالان صنعتی استان زنجان عنوان شد

پایش حدود 700 واحد صنعتی در کم تر از دو ماه/ احیاء چند مرکز بزرگ صنعتی

تاريخ: 30/6/1399
کد خبر: 94337
مسئول بسیج مهندسین صنعتی استان زنجان گفت: حدود 700 واحد صنعتی در کم تر از دو ماه پایش شده اند که نتیجه آن بازگشت به چرخه تولید مراکز بزرگ صنعتی از جمله گروه صنعتی نیکو ابهر، آرتا روی زنجان و فولاد صنعت اشراق است.

به گزارش سرویس استان زنجان پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، در ابتدای این جلسه مهندس حسن مهدیخانی مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان زنجان به تشریح دستاوردهای کلینیک صنعتی بسیج طی سال های گذشته و تلاش های صورت گرفته در راستای احیای برخی واحدهای صنعتی غیرفعال پرداخت.

ارزیابی و بررسی فعالیت های صورت گرفته توسط بسیجیان، مدیران عالی رتبه و مشاورین اصلح و ارائه آن به مدیریت کلینیک صنعتی بسیج جهت تکمیل تیم پایشگران صنعت تحت عنوان صنعت یار جهت تحقق آرمان ها و اهداف سازمان مرکزی بسیج مهندسین صنعتی در سطح استان مطرح و ذکر گردید.

مهندس مهدیخانی گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری و نام گذاری سال جاری که مزین به نام جهش تولید است، تأکید بر احیای مراکز بزرگ صنعتی که دچار ضعف تولید یا بعضاً توقف آن در سطح استان طی شش ماه پایانی سال شده اند، داشت.

وی اظهار داشت: حدود 700 واحد صنعتی در کم تر از دو ماه پایش شده اند که نتیجه آن بازگشت به چرخه تولید مراکز بزرگ صنعتی از جمله گروه صنعتی نیکو ابهر، آرتا روی زنجان و فولاد صنعت اشراق است.

به گفته مهدیخانی: حدود 63درصد واحدهای صنعتی استان زیر 25درصد توان اسمی شان فعال هستند. پس از پایش و عارضه یابی که تیم صنعت یار در سال های گذشته انجام داده است، این رقم به 65درصد توان اسمی افزایش پیدا کرده که حائز اهمیت می باشد و در نوع خود پایشی کم نظیر است. نقطه قوت استان زنجان این بوده که ما با واحدهای صنعتی و هیأت مدیره آن ها توانستیم ارتباط موفق و خوبی برقرار کنیم. که نتیجه آن شکل گیری شبکه ای به نام شبکه صنعت یار استان است. تأکید تلاش بر همسو شدن جامعه صنعت و دانشگاه در ایجاد هم افزایی و همراهی برای به حرکت درآمدن هرچه بهتر چرخه صنعت و تولید استان گام های مثبتی برداشته شده است که وظیفه خود می دانم در این راه پر پیچ و خم از همراهی و کمک های سازمان های ذی ربط اعم از دادستانی محترم، وزارت صمت، شرکت شهرک های صنعتی و سایر ارگان ها بهره مند شویم.

مهندس محمدی مدیر کلینیک مهندسین صنعتی استان زنجان اظهار کرد: تأکید بر عدم موازی کاری و تکرار پایش های ناموفق صورت گرفته در سال های اخیر، استفاده از نتایج تحقیقات صورت گرفته پیشین در حوزه احیا و بررسی صحت نتایج به دست آمده، در اولویت قرار دادن واحدهای صنعتی که پتانسیل تولید در ظرفیت بالا را دارا بوده ولی به خاطر پاره ای از مشکلات پیش پا افتاده مدیریتی یا فروش به حداقل تولید رسیده اند.

در ادامه مهندس حمیدی رئیس کمیسیون اتاق بازرگانی صنعت، معدن و تجارت کشاورزی استان زنجان گفت: به نمایندگی از اتاق بازرگانی استان، آمادگی در جهت مطرح کردن طرح در کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی و کمک های بی دریغمان به امر پایش و عارضه یابی اعلام می دارم.

مهندس جعفری معاون شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان نیز از اعلام آمادگی کامل و تأمین اطلاعات اولیه صحیح جهت همکاری شرکت شهرک های صنعتی استان با تیم پایشگری، همچنین در اختیار قرار دادن اطلس واحدهای صنعتی راکدی که توسط شرکت شهرک های صنعتی تهیه شده است به کلینیک بسیج مهندسین صنعتی خبر داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین