تاريخ: 1399/8/11
ساعت:
جستجو:

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان: آنچه در صنعت نفت مهم است جلوگیری از خام‌فروشی است

نشست تخصصی جهش تولید در استان خوزستان و تجلیل از چهار پیشکسوت صنعتی دوران دفاع مقدس برگزار شد

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان: آنچه در صنعت نفت مهم است جلوگیری از خام‌فروشی است

تاريخ: 14/7/1399
کد خبر: 94367
در این نشست حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: آنچه در صنعت نفت مهم است جلوگیری از خام‌فروشی است و باید تلاش شود به سمت ارزش افزوده و تولید فرآورده های نفتی حرکت کنیم.

به گزارش سرویس استان خوزستان پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن، در این نشست که با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، سید نورالله حسن زاده معاون اقتصادی استاندار خوزستان، اخلاق محمدیان مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان، سرهنگ حاجتی معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولیعصر (عج)خوزستان، محمد خانچی رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان و جمعی از مدیران و روسای و سازندگان استان برگزار شد، بر تعامل و همکاری دو مجموعه صنعت نفت و سازندگان و تولیدکنندگان بومی استان و همچنین تلاش برای رفع موانع موجود و حمایت همه جانبه ی آنها هم در خصوص ایجاد اشتغال و جهش تولید تاکید شد.

در ابتدای نشست اخلاق محمدیان، مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی اهواز ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس یاد شهدای آن دوران و شهدای مدافع حرم ،گفت: به منظور برطرف کردن بخشی از نیازهای صنعت نفت مطالعات و مجوزهای اولیه برای ساخت شهرک فناوری در زمینه ساخت قطعات و تجهیزات این صنعت انجام شده است. وی با اشاره به نقش پررنگ صنعتگران در دفاع مقدس افزود : ما یک شهرک قدیمی (شهرک شماره یک) در استان خوزستان داشتیم که تعدادی از واحدهای صنعتی در آن مستقر و مشغول به فعالیت تولیدی بودند این شهرک در زمان دفاع مقدس محور حمایت و پشتیبانی از جنگ شد که در حال حاضر نیز با عقد ۲۰۰ قرارداد صنعتی به عنوان محور توسعه ساخت تجهیزات نفت و گاز محسوب می‌شود.

محمدیان تصریح کرد : شرکت شهرک های صنعتی با توجه به در پیش گرفتن بحث توسعه خوشه‌های ساخت تجهیزات صنعت نفت و گاز با تلاش و ممارست بسیار زیادی که انجام داد و همچنین با همراهی خوبی که از طرف شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و ملی حفاری صورت گرفت توانست رشد بسیار خوبی در بحث ساخت قطعات نفت و گاز داشته باشد.

وی در پایان ابراز داشت: در زمان جنگ اکثر پادگان های نظامی در اختیار بسیج و سپاه برای پشتیبانی قرار داشت که پس از آن دوران با دستور خردمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی این پادگانها در اختیار حوزه تولید و اشتغال و صنعت قرار گرفت که هم اکنون بیش از هزار هکتار آن در قالب شهرک‌های صنعتی در اختیار ماست و امیدوارم بتوانیم در شرایط جنگ اقتصادی کنونی از دستاوردهای انقلاب و نظام دفاع کنیم.

در ادامه این نشست مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان خوزستان ضمن تشکر و قدردانی از مجموعه مناطق نفتخیز و شرکت شهرکهای صنعتی برای پیش قدم شدن در برگزاری این نشست تخصصی گفت : همانطور که در دوران دفاع مقدس مجموعه صنایع به منظور پشتیبانی از جنگ و حفظ ارزشهای اسلامی پایه کار آمدند امروز نیز سازندگان و تولیدکنندگان با همدلی و همکاری و داشتن روحیه جهادی و نگاه و بینش انقلابی می‌توانند علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه به کمک صنایع مختلف بخصوص صنعت نفت بیایند.

خانچی افزود : با شناختی که از ظرفیت‌های استان داریم اعتقاد ما بر این است که می‌توان در کنار یکدیگر اتفاق های خوبی را رقم زد اما لازمه این کار این است که فاصله ها را برداریم و مجموعه‌های صنعتی و سازندگان هم افزایی و تعامل بیشتری را ایجاد کنند تا شعار جهش تولید به درستی محقق شود.

وی با اشاره به بومی‌سازی لوله های بدون درز توسط گروه ملی بیان کرد :  این اتفاق تنها یک نمونه ای است که به دنبال همین نگرش ایجاد شد و دو مجموعه مناطق نفت خیز جنوب و گروه ملی با بررسی و مطالعه و تحقیق توانستند بخشی از اقلام مورد نیاز صنعت نفت را تامین کنند. محمدخانچی ادامه داد : بنا داریم هر ساله با کمک دوستان در ایام دفاع مقدس از سازندگان و صنعتگرانی که در کیان از مملکت تلاش می‌کنند تقدیر کنیم.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان خوزستان باتبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس و مدافعین حرم به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: پیوند دو مجموعه سازندگان و صنایع مختلف نفتی بایستی محکم‌تر شود و با برقراری ارتباط و تعامل مطلوب بین آنها و همچنین نظارت صحیح بر عملکرد آنها می‌توان بسیاری از مشکلات و مسائل استان را حل نمود نماینده ولی فقیه در استان خوزستان افزود خوشبختانه نگاه برگزارکنندگان این نشست جهادی است و چنین برنامه هایی ضروری است تداوم داشته و با نظر سنجی از سازندگان و تولیدکنندگان و احصا برآیند آن چنین جلساتی تکرار شود.

موسوی فرد افزود: آنچه در صنعت نفت مهم است جلوگیری از خام‌فروشی است و باید تلاش شود به سمت ارزش افزوده و تولید فرآورده های نفتی حرکت کنیم.

وی تاکید کرد: اولویت خرید تجهیزات صنعتی با استان خوزستان است و مدیران صنعت نفت باید تلاش کنند برای حمایت از سازندگان و تولیدکنندگان بومی استان خوزستان این تجهیزات را درون استان تهیه کنند.

برگزاری دو پنل تخصصی از دیگر برنامه های این نشست بود و در آن به تشریح طرح نگاه داشت و افزایش تولید نفت موسوم به ۲۸ مخزن اقدامات مناطق نفت خیز جنوب در بومی ‌سازی کالاها و ارائه نیازهای کالایی این شرکت به سازندگان داخلی، اقدام راهبردی در صنعت نفت و برنامه‌های رفع موانع قانونی برای سازندگان در انجام مناقصات و هم‌افزایی پیرامون تولید و کارگروهی در شرایط تحریم پرداخته شد.

در پایان مراسم نیز به مناسبت هفته دفاع مقدس از آقای علی کردانی، عبدالساده شمالی پور، علی علیزاده و محمدرضا پورسیاح به عنوان چهار پیشکسوت صنعتی دوران دفاع مقدس تجلیل و از نمایشگاه جانبی توانمندی های سازندگان تجهیزات صنعت نفت استان خوزستان و برخی از دستاوردها و تولیدات آنها بازدید به عمل آمد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین