تاريخ: 1399/11/2
ساعت:
جستجو:

بازدید از واحد نمونه فرآوری و صادرات آبزیان مُطاف در شهرک صنعتی بوشهر

در راستای حمایت از صنایع تولیدی در سال جهش تولید صورت گرفت

بازدید از واحد نمونه فرآوری و صادرات آبزیان مُطاف در شهرک صنعتی بوشهر

تاريخ: 1/9/1399
کد خبر: 95438
نظر به اقلیم خاص استان بوشهر و مرز آبی حدود ۷۰۷ کیلومتری با خلیج نیلگون فارس و ظرفیت ها و پتانسیل های فراوان مرتبط با اقتصاد دریا و کرانه، و در راستای حمایت از صنایع تولیدی در سال (جهش تولید) بازدید از صنایع برتر استان بوشهر در دستور کار گرفته است.

به گزارش سرویس استان بوشهر پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن، نظر به اقلیم خاص استان بوشهر و مرز آبی حدود ۷۰۷ کیلومتری با خلیج نیلگون فارس و ظرفیت ها و پتانسیل های فراوان مرتبط با اقتصاد دریا و کرانه، و در راستای حمایت از صنایع تولیدی در سال (جهش تولید) بازدید از صنایع برتر استان بوشهر در دستور کار سازمان بسیج مهندسین صنعت سپاه امام صادق علیه السّلام استان بوشهر قرار گرفته است.

در این برنامه، محسن مشتاقی مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه امام صادق علیه السّلام استان بوشهر به همراه محمد سیار مدیر کانون بسیج مهندسین صنعتی بوشهر و دبیر اجرایی طرح صنعت یار حضور داشتند.

آنها ضمن بازدید میدانی از اماکن، تأسیسات، انبارها و تجهیزات شرکت، از مراحل مختلف ورود، فرآوری، بسته بندی، انبارداری و بارگیری و صادرات محصولات دریایی انجام و جلسه مشترکی با حضور مدیر عامل شرکت در محل واحد صنعتی منعقد گردید.

در ابتدای جلسه مدیرعامل شرکت آبزیان مُطاف جناب مهندس اسماعیل مؤمنی ضمن خیر مقدم، به ارائه گزارش جامعی در خصوص عملکرد شرکت پرداختند.

وی بیان داشتند که این شرکت ایشان در سال گذشته(۹۸) از سوی انجمن صادر کنندگان کشور به عنوانِ واحد برتر و نمونه صادراتی در بخش کشاورزی(آبزیان) معرفی گردیده است. ایشان با بیان اینکه ارزش این صادرات حدود ۷ میلیون یورو بوده است از بازگشت کامل ارز حاصل از این صادرات به چرخه ارزی کشور از طریق مبادی قانونی ذیربط خبر دادند.

اسماعیل مؤمنی افزود: در راستای حمایت از تولید و صادرات محصولات کشاورزی به ویژه محصولات دریایی و آبزی پروری برنامه ریزی بلند مدت و علمی توسط متخصصین این امر صورت گرفته و در همین راستا اسکله یکی از بنادر استان بوشهر بصورت ۲۵ ساله اجاره گردیده و هدف گذاری صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان، آسیا و اروپا در دستور کار می باشد.

صادر کننده جوان استان در ادامه به بیان برخی از مشکلات پیش رو از جمله: مشکلات فراوان برگشت ارز، مشکل سقف قیمت ارز در سامانه نیما، عدم اجرای قانون معافیت مالیاتی بخش کشاورزی و فنی مهندسی (جزء (۱)، بند (ک) قانون بودجه سال ۹۹)، عدم نظارت دستگاه های اجرایی و نظارتی بر عملکرد کارت های بازرگانی اجاره ای و آسیب به اعتبار و منافع صادرکنندگان واقعی، مشکلات حمل و نقل محصولات شیلاتی در برخی استان های ساحلی جنوب کشور پرداختند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین