تاريخ: 1400/7/6
ساعت:
جستجو:

فرهنگ بسیجی، فرهنگ سازمانی تعالی بخش

یادداشت/

فرهنگ بسیجی، فرهنگ سازمانی تعالی بخش

تاريخ: 2/9/1399
کد خبر: 95440
۴١ سال قبل امام خمینی آن رهبر بزرگ و آینده نگر فرمان تشکیل بسیج مستضعفین را صادر کرد تا بستری لازم جهت حضور حداکثری مردم انقلابی را در صحنه های مختلف دفاع از نظام اسلامی فراهم آورد.

به گزارش سرویس استان مازندران پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن، ۴١ سال قبل  امام خمینی آن رهبر بزرگ و آینده نگر فرمان تشکیل بسیج مستضعفین را صادر کرد تا بستری لازم جهت حضور حداکثری مردم انقلابی را در صحنه های مختلف دفاع از نظام اسلامی فراهم آورد. اما آنچه که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد این است که درنگاه بلند امام راحل(ره) خمیر مایه اصلی بسیج  همان اندیشه، تفکر و فرهنگ جهانی بسیجی است که لزوما می بایست در جامعه نهادینه شود. همان جامعه ای که انقلابی است و داعیه دار ایجاد تمدن بزرگ اسلامی می باشد.

اکنون پس از گذشت بیش از چهار دهه از تشکیل بسیج مستضعفین در اذهان بایداین سئوال تداعی شود که تا چه میزان فرهنگ بسیجی که زائیده تفکر و اندیشه بسیجی است، در زندگی و جامعه انسانی، روابط اجتماعی و اداری ما متبلور است؟! همان فرهنگی که افتخار امام امت بود و پیروان واقعی آن بر گلدسته های رفیعش اذان شهادت و رشادت سر دادند و نام و نشان خود را در گمنامی و بی نشانی یافتند. همان  فرهنگی  که مورد رضای خدا و غضب و کینه کدخداست! و اینکه آیا امروزه ما توانستیم این فرهنگ تعالی بخش که بنا بود،  برای دوستان امید آفرین، برای جوانان شور آفرین و برای دشمنان بیم آفرین باشد را در سطوح و ابعاد مختلف جامعه و مملکت خود نهادینه سازیم؟

باید پناه بریم به سوی خدای متعال از آن روزی که قفل مشکلات کشور با کلید بسیج  گشوده نشود و با غفلت مسئولین روحیه یاس و ناامیدی در این شجره طیبه رخنه نماید و دچار رخوت، ضعف و روزمرگی شود که آن روز، روز گرفتاری و سقوط در دام و چنگال نظام سلطه و جهان خواران دنیا خواهد بود.

محمدجواد اسماعیلی سراجی ـ مدرس دانشگاه

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین