تاريخ: 1400/1/23
ساعت:
جستجو:

دکتر محسن رضایی: حل مشکلات اقتصادی کشور جز با نگاه انقلابی میسر نخواهد شد

نشست هیئت اندیشه ورز بسیج مهندسین صنعت خوزستان با حضور تله کنفرانس دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد

دکتر محسن رضایی: حل مشکلات اقتصادی کشور جز با نگاه انقلابی میسر نخواهد شد

تاريخ: 17/9/1399
کد خبر: 95471
دکتر رضایی تنها راه برون رفت از مشکلات را نگاه به داخل کشور دانست و گفت: باید نگاه اول انقلاب و زمان دفاع مقدس دوباره در مسئولین و مردم احیا شود تا با یاری خداوند بزرگ و عنایت ولی عصر(عج ) در پیشگاه ملت غیور و وفادار جمهوری اسلامی ایران سرافراز شویم.

به گزارش سرویس استان خوزستان پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن، نشست هیئت اندیشه ورز بسیج مهندسین صنعت و معدن استان خوزستان با حضور تله کنفرانس دکتر رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، مهندس مراد کمالی رئیس هیئت اندیشه ورز و مهندس محمد خانچی مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان و دیگر اعضا برگزار شد.

در ابتدا مهندس خانچی ضمن خیر مقدم به حاضرین و گرامیداشت هفته بسیج به ارائه گزارش عملکرد سازمان پرداختند.

مهندس خانچی گفت :در سال جدید محور اصلی برنامه‌های این سازمان ، حسب فرمایشات مقام معظم رهبری  کمک به رفع مشکلات صنایع نیمه فعال و راکددر جهت جهش تولید  است.

در این خصوص یکی از مأموریت های محوله عارضه یابی ۱۲۰۰ واحد صنعتی است که توسط بسیجیان با تجربه آموزش دیده و متخصص در قالب گروه‌های جهادی دو نفره در دو مرحله سطحی و عمیق در حال انجام می باشد.

وی گفت: یکی از چالش‌های بزرگ تولیدکنندگان استان کارخانه ها و کارگاههای وابسته به صنایع نفت و گاز مانند پتروشیمی ها هستند.

مهمترین مشکلات بین تولیدکنندگان و قطعه‌سازان در صنعت نفت گاز ، نبود ارتباط تخصصی و سیستماتیک است. این مشکل باعث شده که نیاز سنجی در داخل استان صورت نگیرد و ازظرفیت‌ها و توان استان استفاده بهینه نشود.

خانچی بیان کرد: تمام تلاش سازمان این است که پس از عارضه یابی های دقیق حداقل ۱۰۰ واحد صنعتی را به چرخه تولید بازگردانیم.

در ادامه مهندس کمالی گفت: دبیرخانه هیئت اندیشه ورز باید با جدیت برنامه‌های ابلاغی و عملکرد سازمان را رصدکند و با مشخص کردن محور جلسات و ایجاد کارگروه‌های تخصصی به خروجی و بازخورد خوبی برسیم.

مهندس کمالی گفت: به فرمایش مقام معظم رهبری ؛ «بسیج مزرعه بدون حصار است» لذا باید از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل استان و افراد استفاده شود همچنین از تلاش‌های گروه جهادی شهید سید حمید تقوی فر تقدیر و تشکر کردند.

سپس دکتررضایی به علت محدودیت های کرونایی تلفنی به جلسه پیوستند و ضمن تبریک هفته بسیج و گرامیداشت یاد شهدا و بنیانگذار انقلاب از  فعالیتهای سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن تقدیر و تشکر کردند.

سردار رضایی در خصوص مسائل اقتصادی کشور به توضیحاتی پرداختند و تشریح و تاکید کردند که حل مشکلات اقتصادی کشور جز با نگاه انقلابی انجام نخواهد شد و تنها راه برون رفت از مشکلات را نگاه به داخل کشور دانست و گفت: باید نگاه اول انقلاب و زمان دفاع مقدس دوباره در مسئولین و مردم احیا شود تا با یاری خداوند بزرگ و عنایت ولی عصر(عج) در پیشگاه ملت غیور و وفادار جمهوری اسلامی ایران سرافراز شویم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین