تاريخ: 1400/1/23
ساعت:
جستجو:

دیدار با خانواده های معظم شهدای مهندس مدافع حرم در استان قم

دیدار با خانواده های معظم شهدای مهندس مدافع حرم در استان قم

تاريخ: 15/1/1400
کد خبر: 97571
دیدار با خانواده های معظم شهدای مهندس مدافع حرم، شهید مهندس مصطفی کریمی و شهید مهندس حمید مختاربند با حضور مسئول بسیج مهندسین صنعت استان قم، رئیس سازمان نظام مهندسی استان و رئیس مجمع حوزویان مهندس برگزار شد.

به گزارش سرویس استان قم پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن، دیدار با خانواده های معظم شهدای مهندس مدافع حرم، شهید مهندس مصطفی کریمی و شهید مهندس حمید مختاربند با حضور مسئول بسیج مهندسین صنعت استان قم، رئیس سازمان نظام مهندسی استان و رئیس مجمع حوزویان مهندس برگزار شد.

شهید مصطفی کریمی از رزمندگان افغانستانی لشکر فاطمیون و از نخبگان جامعه افغانستانی در ایران بود که دانشجوی رشته معماری دانشگاه تهران بود و در حین تحصیل برای دفاع از حریم اهل بیت (ع) و نبرد با نیرو‌های تکفیری وهابی عازم سوریه شد. وی در پاییز سال ۱۳۹۵ به شهادت رسید.

خانواده شهید کریمی از نخبگان جامعه افغانستانی ساکن ایران هستند. پدر شهید کریمی از روحانیون برجسته افغانستان و یکی از برادران وی فارغ التحصیل دانشگاه شریف و برادر دیگرش متخصص ارتوپد و رئیس سابق انجمن پزشکان افغانستانی در ایران است. پیکر مطهر این شهید ۱۱ آبان طی مراسمی در دانشگاه تهران و شهر قم تشییع و در گلزار شهدای بهشت معصومه (س) به خاک سپرده شد.

شهید حاج حمید مختاربند در سال ۱۳۳۵ در شهرستان شوشتر در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد. ایشان دراوایل دهه ۵۰ که در دوران جوانی به سر می برد وارد فعالیتهای خیرخواهانه و داوطلبانه گردید و با کمک به افراد محروم و شرکت در برنامه های امداد رسانی با مفاهیم انقلاب آشنا شد و در فعالیتهای مبارزاتی علیه رژیم شاه حضوری فعال داشت. بعد از انقلاب و با شروع درگیریهای پاوه ایشان به صف مبارزان پیوست. بعد از بازگشت از کردستان با تنی چند از جوانان انقلابی مسئول تشکیل بسیج شهرستان شوشتر شد و با فعالیتهای مخلصانه جوانان زیادی را جذب بسیج کرد. شهید مختاربند با شروع جنگ به جبهه های حق علیه باطل شتافت و در آنجا نیزفصلی از شجاعتها و دلاوریهایش را به نمایش گذاشت. در طول دوره ی جنگ و بعد از آن مسئولیتهای مختلفی از جمله فرمانده عملیات و فرمانده محور در تیپ امام حسن(ع) فرماندهی سپاه شوش و جانشین فرماندهی سپاه شوشتر و مسئول ستاد تیپ حضرت حجت را عهده دارشد. تلاشهای مخلصانه و خدمت صادقانه در طول خدمت باعث شد به مسئول تحقیق و بازرسی و بعد از آن به معاونت لجستیک لشکر ۷ هفت ولی عصراهواز منصوب شود.

حساسیت و دقت ایشان در استفاده از بیت المال باعث شد مدیریت شعب بانک انصار استان خوزستان به مدت ۵ سال و سپس مدیریت شعب استان قم به مدت ۱۰ سال به ایشان اعطا شود که تا زمان بازنشستگی در این پست باقی ماندند. ایشان همزمان ملبس به لباس مقدس خادمان حضرت معصومه (س) نیز بودند.

حاصل تلاشهای خالصانه ایشان در امور فرهنگی ساخت مسجد چهارده معصوم اهواز و بازسازی مسجد باقریه قم می باشد. با شروع حمله تکفیریها به سوریه ایشان برای دفاع از حرم ناموس اهل بیت به آنجا شتافت و نظر به تبحری که در امور مالی و پشتیبانی داشت معاون مالی و پشتیانی قرارگاه به ایشان واگذار شد در حالیکه شرط کرده بود هنگام عملیات دوشادوش رزمندگان اسلام توفیق مبارزه و جهاد را نیز داشته باشد. شهید حمید مختاربند از سرمایه های عظیم انسانی و از تربیت شدگان مکتب امام حسین(ع) بودکه عاشورایی زیست و عاشورایی شهید شد. این یادگار هشت سال دفاع مقدس در تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ در منطقه قنیطره سوریه نزدیک بلندیهای جولان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین