تاريخ: 1400/1/23
ساعت:
جستجو:

احصاء ۵۰۰ نیاز فنی صنایع و تشکیل ۱۲ کارگروه تخصصی در استان قزوین

در راستای اتصال توانمندی های نخبگان و شرکت های دانش بنیان به نیازمندی های صنایع صورت گرفت

احصاء ۵۰۰ نیاز فنی صنایع و تشکیل ۱۲ کارگروه تخصصی در استان قزوین

تاريخ: 17/1/1400
کد خبر: 97580
یکی از مهم ترین محورهایی که سازمان بسیج مهندسین صنعت استان قزوین در قالب طرح صنعت یار دنبال می کند، اتصال توانمندی های نخبگان و شرکت های دانش بنیان به نیازمندی های صنایع می باشد. با حمایت سازمان بسیج مهندسین هسته فناور به شرکت فناور تبدیل میگردد.

به گزارش سرویس استان قزوین پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن، یکی مهم ترین محورهایی که سازمان بسیج مهندسین صنعت استان قزوین در قالب طرح صنعت یار دنبال می کند، اتصال توانمندی های نخبگان و شرکت های دانش بنیان به نیازمندی های صنایع می باشد. این سازمان در یک سال گذشته بیش از ۳۰۰ نخبه که در دسته بندی ۵۳ هیئت علمی، ۸۵ دکتری و دانشجوی دکتری، ۹۵ کارشناسی ارشد،۶۷ لیسانس و زیر لیسانس جذب نموده است و در قالب ۱۲ کارگروه با توجه به نیاز استان و کشور دسته بندی نموده است.

در این طرح بیش از ۵۰۰ نیاز فنی احصا شده و بین ۱۲ کارگروه تخصصی توزیع شده است. نیاز احصا شده به افراد با تخصص یکسان ارجاع شده و تشکیل هسته فناور را می دهند. با حمایت سازمان بسیج مهندسین هسته فناور به شرکت فناور تبدیل میگردد.

با حمایت و مشاوره سازمان بسیج مهندسین صنعت شرایط ورود شرکت فناور به پارک علم و فناوری و تبدیل به شرکت دانش بنیان حاصل میگردد.

در سال گذشته بیش از ۵۰ مسئله فنی توسط نخبگان سازمان بسیج مهندسین صنعت استان قزوین حل شده و از دل آن بیش از ۱۵ شرکت فناور ایجاد گردیده است. یکی دیگر از محورهای فعالیت سازمان بسیج مهندسین صنعت قزوین اتصال شرکت های دانش بنیان توانمند به صنایع و کارخانه جات نیازمند می باشد.

همچنین بیش از ۸۵ پایان نامه که طی نیازمندی های که از مراکز تحقیقاتی و نظامی احصا شده، در قالب پایان نامه های هدفمند دانشجویی هدایت شده است.

فقط در حوزه کرونا با استفاده از ظرفیت نخبگان بسیج مهندسین صنعت استان قزوین، بیش از ۱۰۰ هزار لیتر مایع ضد عفونی، ۵۰ هزار عدد ماسک، ۱۰۰ عدد تب سنج دیواری و دستی، ۵ دستگاه ضد عفونی کننده کابینی و ۲۰ دستگاه ضدعفونی کابینی روزانه تولید می گردد،که همه حاصل ایجاد بانک اطلاعاتی از ظرفیت نخبگان و شرکت های توانمند  اتصال به نیازمندی های صنایع می باشد.

برای اولین بار با هماهنگی که سازمان بسیج مهندسین صنعت، بین دانشگاه علوم پزشکی، پارک علم و فناوری، شرکت البرز دارو، و بنیاد برکت نمود، اولین داروی کرونا با نام تجاری ایورمکتین توسط نخبگان بسبج مهندسین  تولید و وارد بازار گردید.

کار بزرگی که توسط بسیج مهندسین صنعت استان قزوین نموده و به آن می بالد، رضایت و امید به آینده ای است که در دل و سیمای نخبگان ایجاد شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین