تاريخ: 1400/7/6
ساعت:
جستجو:

درس ها و عبرت های عاشورا

یادداشت/

درس ها و عبرت های عاشورا

تاريخ: 26/5/1400
کد خبر: 99674
اگر بخواهیم علل پیدایش واقعه عاشورا و شهادت امام حسین ع و اصحاب ایشان و اسارت آل الله را مورد بررسی قرار دهیم، علتی را مشاهده میکنیم که امروزه نیز به نوعی در جریان است و آن ظهور اسلام معاویه و اموی میباشد که بعد از وفات پیغمبر اسلام آغاز شد و تا کنون کماکان ادامه دارد.

به گزارش سرویس استان مازندران پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن، اگر بخواهیم علل پیدایش واقعه عاشورا و شهادت امام حسین ع و اصحاب ایشان و اسارت آل الله را مورد بررسی قرار دهیم، علتی را مشاهده میکنیم که امروزه نیز به نوعی در جریان است و آن ظهور اسلام معاویه و اموی میباشد که بعد از وفات پیغمبر اسلام آغاز شد و  تا کنون کماکان ادامه دارد.

در این نوع اسلام مردم مسلمان نماز میخوانند ، روزه میگیرند، حج بجا می آورند ، در نمازهای جمعه و جماعت هم شرکت میکنند وکل قرآن را نیز حفظ می نمایند!

اما دراین اسلام از امامت، عدالت ، مساوات ، برادری، جهاد در راه خدا و  مقابله با ظلم و ستمگری، ساده زیستی و نفی اشرافی گری و حرام خواری خبری نیست.

پوسته ای ظاهری از اسلام جامعه  را در برگرفته ولی  در درون و بطن آن رنگ و بویی از دین مشاهده نمیشود!

نسل جدیدی که دوران ۲۳ ساله  پیغمبر اسلام را درک نکردند در جامعه ای پرورش یافتند که از نظر مبانی و ارزش های دینی نسبت به  زمان پیغمبر فاصله ها گرفته بود و در حقیقت پیرو اسلام اموی شده بودند تا اسلام نبوی!

این نسل آنچنان با مبانی اسلام اموی رشد و نمو پیدا نمود تا اینکه ۵۰ سال بعد از وفات رسول الله قربت الی الله و برای رسیدن به بهشت!! پاره تن رسول خدا را سلاخی کرده و  به شکرانه این عمل جنایت بار  مسجدها بنا نهادند!!

امروزه نیز خطر جریان لیبرالی و غرب گرا که متاسفانه در طول ۴۳ سال  عمر نظام جمهوری اسلامی در ارکان مختلف نظام بروز و ظهور دارد ودر برهه هایی از زمان سکان دار اداره کشور نیز بوده اند،  تهدیدی برای نیل به آرمان های بلند انقلاب اسلامی میباشد . خاصیت این جریان خطرناک ، ارائه کاریکاتوری از آموزه ها و مبانی انقلاب  و جایگزین نمودن اسلام رحمانی با اسلام انقلابی و سیاسی  است که این خود از عوامل اصلی انقطاع بین نسلی در روند حرکت انقلاب اسلامی محسوب میشود که سرانجام  آن به قربانگاه رفتن حسینیان زمانه  و به بند و انزوا کشیده شدن فرزندان آنان در طول تاریخ خواهد بود.

 

***محمدجواد اسماعیلی سراجی-مدرس دانشگاه

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین