تاريخ: 1401/3/5
ساعت:
جستجو:

نیرو

نمایندگان مجلس به اختصاص مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال از منابع سپرده قرض الحسنه و عادی بانک ها برای ایجاد نیروگاه خورشیدی در روستاها و مناطق محروم موافقت کردند.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: موضوع ‌آب بر تحولات سیاسی و اقتصادی تأثیر گذاشته است، از اینرو مدیریت بهینه آب موضوعی مهم است که اثراتی فراتر از یک خدمت رسانی مستمر دارد.

دستگاه ذخیره ساز فلایویل به منظور کنترل لحظه ای فرکانس شبکه قدرت به کارفرمایی دفتر تحقیقات و توسعه فناوری شرکت توانیر و دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران طراحی و ساخته شد.

اهواز - با حضور وزیر نیرو، واحد دوم نیروگاه مارون در شهرستان بهبهان با هزینه ۴۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گفته یک کارشناس حوزه آب با توجه به سهم کشاورزی در مصرف آب به نظر می رسد گام اول برای بهبود بخشیدن به چالش آب اصلاحات در این بخش باشد، البته اصلاح تعرفه ها نیز در این راستا بی تاثیر نیست.

مدیرکل دفتر فنی ونظارت شبکه انتقال توانیر از بومی سازی تجهیزات حساس صنعت برق در سال ۹۶ در کشور خبرداد.

معاون فنی و استاندارد سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق گفت: ظرفیت تولید نیروگاه‌های برق آبی امسال، با توجه به خشکسالی و کمبود بارش ۴ هزار مگاوات کمتر خواهد شد.

رئیس نیروگاه اتمی بوشهر اعلام کرد که این نیروگاه پارسال هفت میلیارد و 400 میلیون کیلووات ساعت برق تولید و رکوردی جدید در این زمینه از زمان راه اندازی تاکنون ثبت کرد.

مدیرعامل ساتبا گفت: به منظور حمایت از کالاهای تولید داخل، برق تولیدی نیروگاه‌های تجدپدپذیری که از تجهیزات، طراحی و دانش فنی ایرانی استفاده کنند تا سقف 30 درصد بالاتر خریداری خواهد شد.

وزیر نیرو گفت: با اتصال شبکه برق ایران و روسیه قدرت و توانایی پایداری این شبکه فوق‌العاده افزایش پیدا خواهد کرد که می‌توانیم حتی به شبکه برق اروپا هم متصل شویم.

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین