تاريخ: 1398/7/26
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

فرهنگی، اجتماعی، سیاسی

سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و دکتر سعدون الدلیمی وزیر دفاع جمهوری عراق در پایان دور دوم مذاکرات خود، سند همکاری‌های دفاعی میان دو کشور را امضاء کردند.

دفاع جانانه ای که فرزندان ملت انجام داده اند، آن چنان استواری و پایداری را به ملت بخشیده است که دشمنان جرات تعرض به ایران را ندارند.

تحمیل جنگ 8 ساله بر کشور علاوه بر ویرانی های خسارت بار ، سبب گردید تا مهندسین متعهد کشور ، علاوه بر مهار این خسارت وارده ، به مدد بخش دفاع نیز آمده و نیازهای پشتیبانی مهندسی رزمی جنگ را نیز تامین نموده و سبب خلق حماسه های بی نظیر و جاودانه ای در مهندسی گردند .

جانشین فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) جزئیات برنامه‌های هفته دفاع مقدس در سطح شهر تهران را تشریح کرد.

نقش مهندسی در دفاع مقدس ، متناسب با سیر تاریخی تهاجم دشمن به میهن اسلامی مان شکل می گیرد و متناسب با نیاز های مقاطع زمانی مختلف ، ایفای نقش می نماید.

دفاع مقدس ۸ ساله ملت ایران در برابر جنگ تحمیلی بعثیون به نیابت از کشور های مستکبر غربی و شرقی ، سبب بروزجلوه های ایثار و مقاومت ملتی تازه رهیده از زیر نظام استبدادی وابسته گردیده و علیرغم تمام مصائبی که داشت شکوفایی وخلق حماسه های بی بدیل و ابداعات بی نظیر گشت و بدین جهت حقیقتا جنگ برای ما نعمت بود .

تمام رزمندگان، باران شدید آن شب را از امدادهای غیبی می‌دانستند. دشمن متجاوز تصور می‌کرد بارانی که از غروب شروع شده و کمی هم زمین را خیس کرد، مانع انجام هرگونه عملیاتی از طرف رزمندگان اسلام خواهد شد و از این رو، ... .

فرمانده کل سپاه گفت: هر نقطه‌ای از منطقه که اراده شود، به اذن‌الله در میدان تاثیر بازدارنده سپاه و بسیج جهان اسلام قرار دارد.

پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام جمهوری اسلامی ایران و انجام مراسم استقبال رسمی از بدر بن سعود بن حارب البوسعیدی وزیر مسئول در امور دفاعی کشور عمان توسط سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی، مذاکرات رسمی وزرای دفاع ایران و عمان در محل وزارت دفاع کشورمان آغاز شد.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با تاکید بر شناخت کامل سپاه از تحولات و جریان‌ها در عرصه‌های مختلف، با اشاره به برخی وادادگی‌ها ‌فرمودند: اینکه دنیا تغییر کرده است نمی‌تواند بهانه‌ای برای تغییر آرمان‌ها و اهداف شود و راه درست طی‌شده را تغییر دهد.

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها