تاريخ: 1400/1/23
ساعت:
جستجو:

صنعت و معدن

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کشور در شرایط فعلی به مقررات زدایی نیاز دارد و عمده قوانین موجود باید لغو و یا اصلاح شوند.

هشتمین نمایشگاه بین المللی فولاد، متالوژی،ریخته گری و صنایع و معادن وابسته که از سوی سازمان توسعه و تجارت ایران ˈنمایشگاه ملی فولادˈ نام گرفته است با حضور و مشارکت صدها شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و کشورهای مختلف از 22 تا 25 مرداد ماه جاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی اصفهان برگزار می شود.

وزیر صنعت، معدن وتجارت بدنبال سفر 3 روزه خود به استان خراسان رضوی ضمن حضوردر سومین همایش روسای سازمان صنعت، معدن وتجارت استانها ، گردهمایی تشکلهای صنعتی ، معدنی وتجاری استان خراسان رضوی از معادن سنگ آهن منطقه سنگان خواف، مجتمع فولاد تربت حیدریه و گروه کارخانجات مقصود و شرکت میان الکترونیک بازدید به عمل آورد.

وزارت صنعت ، معدن و تجارت ۲۱۵ اولویت سرمایه گذاری صنعتی و معدنی سال جاری در کشور را در یک فهرست ۱۵ گانه اعلام کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: محیط زیست بخشی از صنعت بوده و مقوله محیط زیست و صنعت جدا از یکدیگر نیستند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: صنایع کشور این روزها با چند پدیده تورم و بیکاری مواجه است که حرف اول این دو کلمه «تب» می‌شود و با اضافه شدن کلمه رکود به آنها هم به «تبر» می‌رسیم که باید این تبر از دوش اقتصاد و صنعت برداشته شود.

بیش از 3 سال از آغاز هدفمندی یارانه‌ها و وعده‌ و وعید مسئولان دو دولت دهم و یازدهم می‌گذرد ولی همچنان یارانه این بخش مغفول مانده است و به نظر می‌رسد دولت یازدهم نیز پا جای پای دولت دهم در تکرار این اشتباه گذاشته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از موافقت معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور برای اختصاص مبلغ ناچیزی از یارانه‌ها به بخش صنعت خبر داد و از برنامه وزارتخانه برای نحوه هزینه کرد آن خبر داد.

معاون اول رئیس‌جمهور در دستورالعملی به وزرای جهادکشاورزی، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت، خواستار مقابله و برخورد جدی این وزارتخانه ها با پدیده زمین خواری شد.

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: در سال گذشته واردات مواد اولیه و کالاهای واسطه ای ۳۴ میلیارد دلار، کالاهای سرمایه ای ۷ میلیارد دلار و کالاهای مصرفی ۷.۴ میلیارد دلار را شامل شده است.

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین