تاريخ: 1400/1/23
ساعت:
جستجو:

صنعت و معدن

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع همگن قطعه ساز با اعلام این که سال ۹۲ با واردات ۷۸ هزار خودروی خارجی بدترین سال بود که حجم واردات بیش از ۷۰ درصد رشد داشته است، از خروج بیش از ۳ میلیارد دلاری ارز در این سال خبر داد.

ششمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌های تزئینی و معدن با هدف توسعه تولید ملی و معرفی ظرفیت‏‌های صنعت سنگ ایران به جهانیان برگزار شد. در این نمایشگاه حدود 200 شرکت داخلی و خارجی در چهار بخش اصلی اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات جدیدترین تولیدات و خدمات خود را در معرض دید عموم قرار دادند.

ششمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌های تزئینی و معدن با هدف توسعه تولید ملی و معرفی ظرفیت‏‌های صنعت سنگ ایران به جهانیان برگزار شد.

معاون برنامه ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای عملیاتی سازی اقتصاد مقاومتی در حوزه تولید و تجارت ۱۴۵ برنامه را تدوین کرده‌ایم.

مدیرکل دفتر امور اکتشافات معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اکتشافات انجام شده در سال گذشته، ظرفیت ذخایر مواد معدنی کشور را دو میلیارد تن افزایش داد.

رئیس کمیته مطالبات نمایندگان فراکسیون رهروان ولایت مجلس از حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در این کمیته خبر داد و گفت: نعمت‌زاده امروز برای پاسخ به مطالبات و سؤالات نمایندگان در این کمیته حضور می‌یابد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات هیئت رئیسه جدید این کمیسیون یکشنبه (دیروز) برگزار شد که بر این اساس رضا رحمانی مجدداً به عنوان ریاست این کمیسیون انتخاب شد.

مرکز پژوهش های مجلس، ضمن آسیب شناسی بخش صنعت، معدن و پتروشیمی ، راهکارهایی در راستای اقتصاد مقاومتی ارائه داد و اعلام کرد: ضروری است وزارت صنعت ، معدن و تجارت به تدوین نقشه راه (استراتژی) اهتمام ورزد.

در حالی پیشتر اعلام شده بود قیمت جدید سیمان بعد از تعطیلات تعیین می‌شود که به گفته دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان هنوز نمی‌توان زمان مشخصی را برای اعلام قیمت جدید سیمان تعیین کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز به همراه نوروززاده رئیس جدید سازمان گسترش به ایران خودرو رفت.

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین