تاريخ: 1400/1/23
ساعت:
جستجو:

صنعت و معدن

علیمردان شیبانی گفت: خام‌فروشی و صادات بیش از حد مواد اولیه به خصوص مواد پتروشیمی خیانت به کشور محسوب می‌شود.

عضو انجمن فولاد با بیان اینکه مسئولان دولتی بازخوردی از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده بخش صنعت نگرفته‌اند، گفت: برخی تجار محصولات فولادی حاضر به پرداخت این مالیات نیستند و بار پرداخت آن تنها بر دوش تولیدکننده است.

در حال حاضر در کشور، ظرفیت تولید بالقوه حدود 20 میلیون تن فولاد وجود دارد. در سال گذشته، برنامه تولید 20 میلیون تن فولاد به خاطر مسائل عرضه و تقاضا و تصمیم‌گیری به‌موقع عوارض صادرات به‌طور کامل محقق نشد.

سبک طراحی رادار اصلی این سامانه شباهت ‎های معناداری به یکی از معروف‎ترین رادارهای پیشرفته دنیا در زمینه شناسایی اهداف پنهانکار یعنی رادار نبو دارد. رادار علم الهدی یک رادار آرایه فازی کنترل آتش در باند VHF است که اولین رادار کنترل آتش در این باند محسوب می‎شود.

دبیر انجمن سیمان با بیان اینکه بررسی‌ها برای تعیین قیمت جدید سیمان در حال انجام است، گفت: تقاضای ما رشد بیش از 22 درصدی قیمت سیمان است اما با افزایش 14 تا 22 درصدی قبل نیز مشکلی نخواهیم داشت.

مدیرکل دفتر امور طرح ها و تامین مالی معاونت برنامه ریزی وزارت صنعت ، معدن و تجارت از تخصیص اعتبار ۳۳۰ میلیارد ریالی از منابع طرح اعطای کمک‌های فنی و اعتباری به صنایع جهت تکمیل طرح‌های نیمه تمام صنعتی و معدنی خبر داد.

به مناسبت سالروز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی و به همت مرکز مقاومت بسیج وزارت صنعت، معدن و تجارت، با سخنرانی دکتر کفایتی مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی و با حضور فرماندهان پایگاههای مقاومت بسیج سازمانها و شرکتهای تابعه و جمعی از بسیجیان همایش روز مهندس برگزار شد.

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین