تاريخ: 1400/1/23
ساعت:
جستجو:

صنعت و معدن

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای تأمین زیر ساخت‌های صنعت فولاد کشور به 19 میلیارد یورو منابع نیاز داریم که بخش عمده ای از آن برای توسعه ریل و برق است.

دولت در لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور، نرخ دلار را ۳۵۰۰ تومان در نظر گرفته است؛ فعالان اقتصادی می‌گویند با این حساب، رانت ارز در سال آینده هم برقرار خواهد بود و تنها عده‌ای از آن نفع می‌برند.

رئیس انجمن سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه بعد از برجام تاکنون 25 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی مصوب شده است، گفت: این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود از این رقم تا پایان سال فقط 5 میلیارد دلار عملیاتی شود.

مرکز آمار ایران شاخص قیمت تولیدکننده در فصل تابستان را ۲۲۸.۹ اعلام کرد.

کارخانه صدر فولاد یکی از واحدهای تولیدی استان لرستان است که اخیراً به‌دلیل مشکلاتی که دارد تعطیل و ۱۸۰ کارگر آن نیز بیکار شده‌اند

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی نجفی را به عنوان معاون وزیر، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل جدید سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران منصوب کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت حرکت اهرمی منابع بانکی در اقتصاد ایران گفت: نوسازی صنعتی در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد.

وزیر صنعت:اگر این باور بود ،حتی در این جلسه ما حضور دوستانی را داشتیم که از آنها دعوت کرده بودیم، ولی امروز آنها را اینجا نمی‌بینیم. اگر این عزم ملی بود بسیاری از مشکلاتی که امروز مطرح شد از زبان دوستان و عزیزانی که در عرصه فعالیت‌های صادراتی مشغول هستند را اینجا نمی‌شنیدیم.»

در این بازدید که آقای مهندس چراغی رئیس بسیج وزارت صنعت و معدن و تجارت بهمراه مهندس کمالی رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعت خوزستان دکتر شهبازی را همراهی می کردند از این نمایشگاه که در خصوص تجهیزات ساخت داخل نفت و گاز و پتروشیمی کشور بوده بازدید نمودند.

حسن یونس سینکی معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و جانشین یدالله صادقی شد.

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین