تاريخ: 1401/3/5
ساعت:
جستجو:

فناوری

دبیر کارگروه توسعه فناوری ستاد توسعه فناوری نانو، درباره قابلیت تبدیل مجدد پساب به آب صنعتی، کشاورزی و حتی شرب گفت: در برخی کشورهای دنیا پساب با تصفیه، حتی قابلیت تبدیل مجدد به آب شرب را پیدا می‌کند و در ایران هم این قابلیت وجود دارد و هیچگونه کاستی از لحاظ تصفیه آب و مسائل بهداشتی پیرامون آن نداریم، اما به دلیل محدودیت‌های موجود مانند نبود فرهنگ مصرف، در حال حاضر این کار انجام نمی‌گیرد.

رئیس دفتر توسعه فناوری های وزارت بهداشت از آخرین رتبه ایران در حوزه خلاقیت و نوآوری خبر داد و گفت: براساس شاخص جهانی نوآوری از میان 140 کشور در این حوزه ایران رتبه 120 را به خود اختصاص داده است.

یکی از شرکت‌های خودرو سازی قدیمی انگلیسی برای فروش بیشتر خودروهای خود یک ساعت مچی استثنایی ارائه می‌کند.

رییس پارک فناوری پردیس گفت:در سال گذشته 16 محصول دانش بنیان از سوی شرکت های مستقر در پارک فناوری پردیس به 25 کشور جهان صادر شده است.

آیا شما نیز از آن دسته‌ کاربرانی هستید که مدت زیادی از وقت خود را در ‌روز به خواندن اخبار و مطالب اینترنتی اختصاص می‌دهید؟ در این صورت، شاید بهتر آن باشد که با خلاصه‌خوانی این مطالب تا اندازه بسیاری از اتلاف وقت خود در فضای اینترنت جلوگیری کنید. با این ابزار‌ها، می‌توانید همه مطالب اینترنتی را خلاصه‌ کرده و چکیده آن‌ها را بخوانید.

دانشمندان دانشگاه برادفورد با همکاری دو دانشمند ایرانی موفق به طراحی یک آزمایش خون ساده شده‌اند که می‌تواند برای تشخیص ابتلای افراد به سرطان مورد استفاده قرار بگیرد.

تعداد کاربران اینترنت در جهان در حالی تا پایان سال ۲۰۱۴ به سه میلیارد نفر می‌رسد که کمترین آمار اتصال خانوارها به اینترنت مختص قاره آفریقا خواهد بود.

نشست تخصصی کمیته ریاضیات نانو با هدف بررسی و تببین آیین‌نامه داوری مستندات حمایت‌های تشویقی با حضور اساتید فعال در این حوزه، روز دوشنبه، 19 خرداد ماه برگزار شد.

اولین دوره آموزشی ترویج صنعتی ویژه مدرسین نانو در روز 10 خرداد با حضور 24 نفر از اساتید دانشگاه و دارندگان گواهی توانمندی تدریس تراز "الف" یا "ب"(فارغ التحصیلان و دانشجویان مقاطع دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد فناوری نانو) برگزار گردید.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستیابی به سرعت ۸۰ نات را برای قایق‌های تندرو نیروی دریایی را هدف‌گذاری کرد‌ه‌، این چیزی شبیه به یک معجزه است که یک قایق نظامی بتواند با تمام تجهیزاتش ۴۱ متر بر ثانیه سرعت داشته باشد.

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین