تاريخ: 1401/9/8
ساعت:
جستجو:

یادواره مهندسین شهید

پنجمین یادواره شهدای مهندسین صنعت و پاسداشت شهدای مقاومت اسلامی، در حسینیه شهدای پاسدار ناحیه مقاومت کاشان توسط سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان برگزار شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: اگرچه فقدان شهید برای خانواده او مصیبت بزرگی است اما عزتی که خدا بواسطه او به کشور داد، مایه تسلا و آرامش آنها خواهد بود.

شهید محسن ماندگار در 16 بهمن 1336 در خانواده‌ای متوسط در تهران متولد گردید. شهید محسن دوران دبستان و دبیرستان خود را در کرمانشاه و تهران سپری نمود. وی در سال 1355 بلافاصله پس از پایان موفقیت‏آمیز دوره متوسطه در رشته ریاضی با پذیرفته شدن در اولین رشتـه انتخابـی (مهندســی متــالـورژی دانشگاه صنعتی شریف) به دانشگاه راه یافت و پس از آشنایی با دانشجویان مسلمان بسیار سریعتر از گذشته راه رشد و فلاح را طی نمود. محسن از ابتدای ورود به دانشگاه، در مبارزه با رژیم دست نشانده شاه، تلاش خویش را آغاز نمود و از اصلی‏ترین کوشش‏های وی در این دوره، فعالیت‏های ورزشی چون کوهنوردی، جودو، کشتی، شنا و دوچرخه سواری بود تا با پرورش ایمان خویش، توأمان جسم خویش را نیز آماده نبرد با رژیم شاه و آمریکای جهانخوار گرداند.

پیکر محسن حججی مدافع حریم آل الله که شب گذشته وارد میهن عزیزمان شده بود، امروز صبح وارد فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد شد.

آیین تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم پاسدار محسن حججی در روز چهارشنبه پنجم مهرماه در تهران انجام می‌شود.

شهدا برای مردم ما بسیار قابل احترامند و حتی برخی شهدا در اقصی نقاط ایران دارای بارگاه باشکوه هستند و مردم برای مسائل ازدواج خود به زیارت آنها می‌روند. مثل امامزاده‌ها که در گمنامی شهید می‌شدند و...

درود به امام عزیزم، ای کاش هزاران جان داشتم و همه اش را نثار روح الهی ات می کردم، تو به ما فلسفه پیروزی در راه حق را آموختی و من امیدوارم با دادن چند قطره خون بی ارزشم درس تو را خوب آموخته باشم. در اسلام تماشاچی نداریم، همه مسلمانان باید به هر نحوی در صحنه نبرد بین حق و باطل شرکت کنند وگرنه خود نیز باطلند.

شاعر آذری زبان در شعری به زبان آذری به استقبال پیکر شهید محسن حججی رفته است.

شهید رضا علاوه بر تلاشهای علمی و فنی در سطح دانشگاه، بلکه به موازات ایام تحصیل دانشجویی انجام پروژه های علمی، تدریس در هنرستان ها، آموزش خصوصی، ساخت و ابداع دستگاه های الکترونیکی را نیز در برنامه های خود داشت. تا حدی که وی توانسته بود با استفاده از تجارب ایام تحصیل، پشتکار و ذهن خلاقش در سالهای پاسداری­ش به عنوان یه نیرو نخبه، مخترع و پای کار ظاهر شود.

گزارشگر از آن افسر جوان (شهید ستاری) پرسید: اگر شما فرمانده نیروی هوایی بشوید چه خواهید کرد؟ او جواب داد: نیروی هوایی قدرتمندی را میسازم که هواپیماهایش در داخل مملکت ساخته شود...

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین